Drukuj

...dzisiaj króciutko

Pojawił się niedawno u sąsiadów projekt zarządzenia MF w sprawie organizacji urzędów i izb skarbowych oraz nadania im statutów. O tym jeszcze będziemy pisać więcej; dzisiaj tylko warto wspomnieć, że na stronie intra AP utworzona została specjalna zakładka, w której dostępne są informacje na temat transformacji i konsolidacji (link bezpośredni do zakładki: http://archwww.mf.gov.pl/...wysw=2&sub=sub3 (wyłącznie po sieci MF)). Mail zachęcający do odwiedzania tej strony wraz z listem pana Jacka Kapicy powinien być dostępny dla wszystkich pracowników urzędów i izb skarbowych. W moim województwie każdy go dostał na służbową skrzynkę. Sprawdzcie, czy macie ;)

Zapewne jest to właśnie ten zapowiadany kanał komunikacji, o którym mowa była w wywiadzie przeprowadzonym przez redakcję portalu we wrześniu.

Dla identyfikacji (gdybyście szukali po skrzynkach) fragment maila:

Ponieważ zmiany w administracji podatkowej dotyczą nas wszystkich, chcielibyśmy Państwa na bieżąco informować o kierunkach proponowanych regulacji i szczegółowych rozwiązaniach, które będą określać nasze prawa i obowiązki, nową strukturę organizacyjną oraz zadania do wykonania.

We wspomnianej zakładce na stronie intra AP jest też adres e-mail na który można kierować pytania. Przesłane tą drogą pytania oraz udzielone odpowiedzi również mają być tam publikowane.

Niebawem (może nawet jutro) ukaże się kolejna rozmowa z panem Januszem Janowskim o e-podatkach - tym razem pytania były nieco bardziej szczegółowe i dotyczyły głównie e-Kancelarii, ale nie tylko. Zapraszamy.