Pierwsze i kolejne oceny okresowe... nadal w lesie

Kilka dni temu mignął mi artykuł w Rzeczpospolitej Raz na dwa lata szef musi porozmawiać z pracownikiem.

...Termin sporządzania ocen okresowych wynikający z art. 81 ust. 4 usc (co 24 miesiące) należy liczyć od dnia sporządzenia jednej oceny okresowej do dnia sporządzenia kolejnej oceny. Jeżeli ocena okresowa przeprowadzana jest po raz pierwszy, termin ten należy liczyć od dnia, w którym dana osoba zaczęła podlegać obowiązkowi oceny okresowej, tj. od dnia zatrudnienia jej na czas nieokreślony. Powstaje pytanie, jak ustalać 24-miesięczne okresy...

 

To tylko jedno z pytań zadanych w tym artykule, na które nie jest łatwo odpowiedzieć w wielu indywidualnych przypadkach. I tak przy okazji przypomniało mi się, że zarówno rozporządzenie o pierwszych ocenach jak i rozporządzenie o ocenach okresowych miały zostać zmienione. Zajrzałem na stronę RCL. Oba projekty ugrzęzły na etapie uzgodnień.

Trudno zorientować się czy czekają na nowego Szefa Służby Cywilnej, czy powoli dogorywają w poczekalni. Niedługo będziemy obchodzić rocznicę ich opublikowania na stronach RCL.

A przecież oba projekty:

są wynikiem szerokiej analizy funkcjonowania tych aktów prawnych w praktyce przez 4 lata, zgłaszanych problemów, wątpliwości, ujawnionych trudności w interpretacji poszczególnych norm. Nowe rozporządzenia według projektodawców mają (a może miały) przede wszystkim zwiększyć obiektywizm dokonywania ocen i uprościć zasady ich przeprowadzania.

 

Czyżby jednak nikomu na tym nie zależało?

Joomla templates by a4joomla