Pamięci Wojtka

Właśnie mija rok od śmierci Wojtka. Przeglądając statystyki widzę, że wciąż popularne są Jego teksty. Myślę, że wciąż komuś pomaga, że korzystacie z Jego wiedzy.
Znów stoję przed decyzją, co dalej z portalem.
I jak poprzednio dla pamięci Wojtka, portal zostanie. Bo...
Non omnis moriar

 

Profile

Wojtek Jaworski – Wjawor (07.09.1961 – 29.11.2015)

Współzałożyciel, współadministrator i współautor portalu. Wieloletni moderator Forum Pracowników Korpusu Służby Cywilnej. Był pracownikiem administracji podatkowej, działaczem związkowym, społecznikiem, człowiekiem wielkiego serca. Był też sportowcem, lekkoatletą, Mistrzem Polski w biegu na 5000m (1985)

 

Wjawora poznałem gdzieś w 2005 albo 2006 roku na jednej z pierwszych wersji forum skarbowców. Wyróżniał się bogatą wiedzą i doświadczeniem. Będąc młodym wyrobnikiem mitycznego fiscusa, szukając odpowiedzi na wiele podatkowych wątpliwości (wszak dostęp do lexów, komentarzy, prasy fachowej to była przecież inna epoka) zawsze wiedziałem, że można było Go zapytać i uzyskać konkretną odpowiedź. Nie jakąś zdawkową, rzuconą „na odczepnego”, drwiącą z naiwności pytania, lecz popartą dobrą argumentacją. Przekonującą.

 

... ale szykuj tam na górze miejsce na hosting


Nie pamiętam, ile razy toczyliśmy rozmaite spory. Praktycznie na każdy temat, kiedy jedno z nas miało jakąś opinię to drugie z automatu natychmiast wyrażało przeciwną. Niekoniecznie w publikacjach – przecież oficjalnie stanowiliśmy zgodną drużynę i nie chcielibyśmy żeby Czytelnicy uważali inaczej. Ale najzabawniejsze było to, że często w kolejnej rozmowie broniliśmy przeciwnych do poprzednich opinii na ten sam temat. Dla zasady.

Tak, czasem mnie to irytowało. I Ty też czasem chyba miałeś chęć mnie udusić. Ale jednak nie udusiłeś mnie nigdy, bo byłeś niespotykanie cierpliwym człowiekiem. Poza tym trudno udusić kogoś przez internet. A nawet przez telefon.

Tak, wiem, zdradzam teraz tajemnicę. Ale nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, bo nie wiem, czy będzie jeszcze jakiś portal. Jeśli zostanie na kolejny rok to tylko dlatego, że są tam Twoje teksty.

Wojtek Jaworski nie żyje

ProfileDziś przyszła wiadomość o śmierci Wojtka Jaworskiego, którego znaliście jako Wjawora. Napisał kiedyś o kimś innym: ...tacy ludzie nigdy nie odchodzą. Zostają dzięki temu co nam dali. Żyją dalej w naszych umysłach i sercach. I to jest właśnie o Nim. Każdy kto Go znał wie doskonale dlaczego.  I nie potrafię dziś napisać pożegnania które mogłoby choć odrobinę oddać to jakim był Człowiekiem.{jcomments on}  
Joomla templates by a4joomla