Dowiedz się więcej, działaj sprawniej... to motto po raz kolejny przywitało nas w KPRM. 22 października po raz trzeci uczestniczyłem w Drzwiach Otwartych dla Służby Cywilnej. Jak i w latach poprzednich można było posłuchać kilku prezentacji, tym razem na temat:

 

Elastyczny czas pracy oraz telepraca w KPRM

Program zarządzania zasobami ludzkimi w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim (wartościowanie stanowisk pracy, wynagrodzenia, oceny okresowe, nagrody, awanse)

Proces naboru do służby cywilnej w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Dużym plusem było to, że organizatorzy przewidzieli po każdej z prezentacji około 20-30min. na dyskusję. Nie był to czas zmarnowany, a wręcz przeciwnie. To jest właśnie zaleta tych spotkań. Kolejny stały element Drzwi Otwartych to Stoliki tematyczne przy których można zawsze uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Tym razem były to stoliki:

Nabór do służby cywilnej (2 stanowiska)

Wynagrodzenia w służbie cywilnej

Stosunek pracy członka korpusu służby cywilnej

Oceny pracownicze, opisy i wartościowanie, IPRZ

Służba przygotowawcza, postępowanie kwalifikacyjne i mianowania w służbie cywilnej - kolejki, w których przez cały czas przynajmniej parę minut trzeba było poczekać potwierdzają, że jest to bardzo dobry pomysł i nadal stoliki cieszą się dużym zainteresowaniem. Dodatkowym bonusem w tym roku była możliwość zwiedzenia Wystawy "POLSKA OdNowa". Nie są mi obce czasy rządu Tadeusza Mazowieckiego, ale dzięki szerokiej wiedzy przewodnika poznałem kilka nowych ciekawych faktów. Na koniec mała refleksja, a może dwie:

- szkoda, że kolejne Drzwi pewnie dopiero za rok,

- dlaczego ta formuła komunikacji jakoś nie przenosi się do ministerstw?

Joomla templates by a4joomla