Z dniem 28 października br. Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz powołała Claudię Torres-Bartyzel na stanowisko Szefa Służby Cywilnej

O tej kandydaturze pisaliśmy już w sierpniu br. powołujac się na doniesienia, które  ukazały się w DGP. Trochę czasu minęło, a wróble ćwierkały już nawet, że kandydatura przepadła. Ale ostatecznie od dzisiaj po blisko roku wreszcie  mamy Szefową. Czy wniesie nowego ducha w mury KPRM? Wbrew różnym opiniom, które również przewijały się i na naszym portalu, funkcja obejmowana przez panią Claudię Torres-Bartyzel nie jest "malowana". A Szef Służby Cywilnej jeśli chce może dużo zdziałać. Potrzeba  jednak do tego dużo samozaparcia i determinacji. Oby znalazła je nowa Szefowa.

Z krótkim życiorysem przygotowanym przez DSC można zapoznać się tutaj.   Jak z niego wynika nasza Szefowa jest absolwentką I Promocji KSAP. Znajdziemy o tym również wzmiankę, gdy zajrzymy do Albumu KSAP wydanego z okazji 20 lecia tej szkoły. Zarówno wykształcenie jak i dotychczasowa kariera zawodowa potwierdzają merytoryczne kwalifikacje, które dają nadzieję na mocną i kompetentną Szefową. Mam nadzieję, że sprawa sytuacji służby cywilnej, jej spadającego statusu materialnego nie umkną uwadze i znajdą ważne miejsce w najbliżyszych pracach DSC pod nowym kierownictwem. Oby tylko dotychczasowy "konik" naszej Szefowej, którym wydaje się iż dotychczas jest działka "oświatowo - szkoleniowa" nie stał się dominującym punktem działalności na nowym stanowisku. Bo czeka od paru lat także szereg innych spraw do wykonania, które jakoś do tej pory nie trafiły na dobry czas. Dzisiaj życzymy wszystkiego najlepszego i owocnej pracy. Będziemy również podrzucać tu na portalu pomysły, wskazywać problemy do rozwiązania, czasem pochwalimy, być może zdarzy się i krytyka, zniecierpliwienie.

Szkoda, że Pani Premier troszkę z tym powołaniem spóźniła się, przez co nie dane było nowej Szefowej zainaugurować swojej pracy na tym stanowisku podczas Drzwi Otwartych. Mam nadzieję że znajdą się i następne okazje by poznać się bliżej.

A dzisiaj przede wszystkim powodzenia...

Joomla templates by a4joomla