Mała techniczna zmiana

Na portalu zdecydowałam się na nowy chat. Ten ma historię (znaczy, widać co pisali inni wcześniej nawet jak nikogo nie ma). Jego wadą jest to, że jest mało widoczny.
Przede wszystkim, w zależności od przeglądarki, możliwe że trzeba odświeżyć stronę jak już się załaduje przy wejściu żeby zobaczyć "wejście" (z tabletu: trzeba ustawić kursor na końcu adresu w oknie adresu (znaczy, po www.sluzbacywilna.info.pl ) i kliknąć enter.
Powinno się pokazać to co na obrazku poniżej przy czerwonych strzałkach.

 

To u góry, z napisem "chatroom" się rozwija. Po rozwinięciu wygląda tak:

 


Do dyspozycji są 2 pokoje. Możliwe jest też tworzenie tymczasowych pokoi prywatnych (jeśli ktoś chce spokojnie pogadać, ale opcja ta jest dostępna wyłącznie dla zalogowanych użytkowników portalu), chronionych hasłem.
Póki co proponuję zwiedzanie od pokoju głównego. Który wygląda tak:

Można spokojnie zostawić wiadomość, na pewno ktoś ją przeczyta. Żeby skorzystać z chatu nie trzeba się logować. Jeśli zajrzy ktoś zalogowany, chat "przechwyci" jego nick. Jeśli niezalogowany, zostanie mu przydzielony nick w rodzaju Guest a8p albo Guest abcdey. I za każdym razem będzie inny. Więc jeśli chcecie wracać i kontynuować zaczętą rozmowę, warto się zalogować albo zmieniać sobie nick (dotyczy tylko niezalogowanych) na zawsze ten sam tutaj:

- niżej położona czerwona strzałka pokazuje co kliknąć żeby się otworzyło okno, w którym można ustawić status i wpisać wybrany nick;

- wyżej położona strzałka wskazuje pole, gdzie dokładnie ten wybrany nick nalezy wpisać.

Okienko priva można otworzyć klikając w wybrany nick, jak na poniższym obrazku. Jeśli osoba odpowie, wygląda to tak jak na jeszcze niższym obrazku.

Gdyby ktoś był ciekawy, moduł nazywa się FreiChat i jest dostępny TUTAJ. Trochę inaczej się go instaluje niż typowe komponenty dla joomla, ale skoro ja sobie poradziłam, inni administratorzy też sobie zapewne dadzą radę. Z przyczyn oczywistych mamy wersję darmową, zatem nie ma wszystkich funkcjonalności o których mowa na wskazanej stronie. No to co? Bawcie się dobrze... I tym samym od dziś żegnamy się z komunikatorem, bo nie będzie nam więcej potrzebny.

Joomla templates by a4joomla