...czyli weryfikacja rewelacji red. R....

Pozwoliłam sobie napisać do DSC (jak wspominałam kilka dni temu) i zadać proste pytanie:

Dzień dobry

 

W nawiązaniu do artykułu red. Radwana w DGP -

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/847838,place-w-sluzbie-cywilnej-wyzsze-pensje-dla-urzednikow.html

- z zapowiedzią odmrożenia płac chciałabym zapytać, czy informacje podane w w/w artykule są wiarygodne. Dotychczasowe doświadczenia z publikacjami pana redaktora nie pozwalają na bezkrytyczne przyjęcie podawanych informacji. Jeżeli jednak planowane są jakieś podwyżki, to czy faktycznie dotyczyłoby to odmrożenia kwoty bazowej, czyli podwyżek dla wszystkich, czy raczej określonych grup (np. najmniej zarabiających)?

I dzisiaj dostałam taką oto odpowiedź:

Szanowna Pani,

 

Uprzejmie zawiadamiamy, iż informacje zawarte w tekście red. A. Radwana nie pochodzą z DSC,  w związku z czym  nie możemy ich potwierdzić.

 Claudia Torres-Bartyzel, obejmując stanowisko Szefa Służby Cywilnej, pomoc najniżej wynagradzanym członkom korpusu służby cywilnej wskazała jako jeden ze swoich priorytetów. Poziom wynagrodzeń w służbie cywilnej jest przedmiotem stałego monitoringu Departamentu Służby Cywilnej KPRM, w wyniku którego identyfikowane są obszary znajdujące się w najmniej korzystnej sytuacji płacowej. Prowadzimy prace mające na celu poprawę sytuacji płacowej najniżej uposażonych członków korpusu służby cywilnej.

KPRM

Nie chciałabym być złośliwa, ale przywykłam w tych odpowiedziach, że znajduje się tam podpis jakiejś ludzkiej jednostki. Ale dobra, Pan (Pani?) KPRM mi odpisał(a)... W każdym razie adres z którego przeszła odpowiedź wygląda że jest ok (tzn. zgodny z nagłówkiem ;) )

Jak widać, pogłoski o podwyżce nie do końca są prawdziwe, niestety...

A jako komentarz oferta pracy nadesłana przez Czytelniczkę. Oferowane wynagrodzenie jest na końcu.

Joomla templates by a4joomla