Harmonogram spotkań

Od 10 lutego, spotkaniem w Poznaniu, Szefowa Służby Cywilnej rozpoczęła "tournée" po kraju. Poniżej macie harmonogram spotkań, które się odbyły lub odbędą w najbliższym czasie. Właściwie to wiem o tym z DSC bezpośrednio (na stronie internetowej macie relacje ze spotkań, które już się odbyły: w Poznaniu, w Krakowie, i Łodzi); dziwi mnie natomiast głęboka cisza w urzędach na ten temat. Może się wybiorę do Szczecina, bo tam przewidziano spotkanie z członkami ksc z woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego - chociaż nie wiem czy mi wypada, bo szeregowym pracownikom urzędów takich informacji nie przekazano. Nie wiem jak było gdzie indziej, ale u mnie nigdzie nie znalazłam na ten temat ani słowa. Tymczasem z informacji otrzymanej od Pana Pawła Mikuska, Naczelnika Wydziału Komunikacji i Współpracy Międzynarodowej DSC:

W kilku miejscach spotkanie jest z administracją także sąsiednich województw, stąd osobne rubryki miasto i województwo. Program jest dość podobny – rozpoczyna się od spotkania z wojewodą i dyrektorem generalnym UW, a później jest duże spotkanie z możliwie najszerszą reprezentacją służby cywilnej w regionie. Obok prezentacji, wszystkie dotyczą projektów proobywatelskich, SSC zależy na tym, aby znalazł się czas na otwartą rozmowę z pracownikami s.c. Tak udało się w Poznaniu i tak było w Krakowie. Po spotkaniu w UW odwiedzamy jeden urząd objęty służbą cywiliną – były to dotychczas inspekcje handlowa, weterynaryjna i ochrony środowiska. Tam znów najważniejsza jest rozmowa z pracownikami. Szczegółowy program ustala Dyrektor Generalny Urzędu Wojewódzkiego, do którego przyjeżdżamy.

W relacjach na dsc.kprm.gov.pl trudno to oddać, ale na dużej – po ok 300 osób w Krakowie i Poznaniu – otwartej sali udało się prowadzić szczery dialog, każdy może poprosić o głos.

SSC towarzyszy zawsze Klaudia Wojciechowska z KSAP – prezentuje ofertę szkoły, w szczególności możliwość prowadzenia kursów bezpośrednio na miejscu przy szkolonym urzędzie.

Data

Miasto

Województwo

10-02

Poznań

Wielkopolskie

11-02

Kraków

Małopolskie, Świętokrzyskie, Podkarpackie

13-02

Łódź 

Łódzkie

19-02

Wrocław 

Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie

23-02

Lublin

Lubelskie, Mazowieckie

26-02

Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie

27-02

Białystok

Podlaskie

3-03

Szczecin

Zachodniopomorskie, Lubuskie

4-03

Gdańsk

Pomorskie

5-03

Bydgoszcz

Kujawsko-Pomorskie

 

Czy ktoś z Was się wybiera na któreś ze spotkań? A może ktoś był? Czy też rozumiane jest to tak, że ta najszersza możliwa reprezentacja dotyczy wyłącznie szefów? Jak myślicie? Jechać do Szczecina czy nie?

Joomla templates by a4joomla