...czyli ktoś mówi "sprawdzam"

Niedawno pisaliśmy m. in. o wypowiedzi naszej Zwierzchniczki co do przyjaznego traktowania Klientów. M. in. chodziło o udostępnianie ksero czy faksu - więcej na ten temat było TUTAJ. Kolega postanowił sprawdzić jaka jest możliwość skorzystania z takiego sprzętu w Kancelarii Premiera. Zwrócił się więc do KPRM z odpowiednim pismem o treści:

"Szanowni Państwo.

16 lutego bieżącego roku Pani Premier Ewa Kopacz apelowała do wszystkich urzędników o lepsze i bardziej przyjazne obsługiwanie obywateli.

Pani Premier mówiła że obywatele będą dobrze czuli się w urzędach, gdy „zagubiony człowiek, który nie musi znać prawa i przepisów prawa, uzyska informację pełną, czytelną i dostępnym językiem. Wtedy, kiedy będzie mógł skorzystać z faksu czy kserokopiarki i nie musi być wysyłany poza budynek urzędu” . Apelowała także  „Pozwólcie Polakom czuć się współgospodarzami ich urzędów”.

Mając na względzie wyżej przytoczony apel Pani premier chciałbym zapytać czy i kiedy mógłbym skorzystać w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z kserokopiarki? Czy mogę też skorzystać z faksu w KPRM?

Proszę o odpowiedź kiedy i na jakich zasadach mógłbym skorzystać z wspomnianych przez Panią Premier możliwości?"

I otrzymał odpowiedź. W odpowiedzi czytamy m. in.:

W ramach realizacji swoich zadań polegających m. in. na obsłudze obywateli Kancelaria wykonuje usługi polegające na kserowaniu oraz faksowaniu niezbędnych dokumentów. Jednocześnie informuję, że Kancelaria nie świadczy usług dla obywateli polegających na bezpłatnym kserowaniu lub faksowaniu. Powyższe świadczą firmy zajmujące się w/w usługami.

Pełen tekst odpowiedzi znajdziecie TUTAJ

Wiekie dzięki za materiał :)

Joomla templates by a4joomla