...czyli szybki przegląd i kilka uwag o najbliższej przyszłości

NIe chciałam Wam psuć humoru, chociaż pewno część z Was natknęła się w piątek na artykuł naszego ulubionego redaktora pod - tradycyjnie obliczonym na zadymę w rodzinnym gronie przy świątecznym stole - tytułem: "Urzędnicy zarabiają coraz więcej". Nie chce mi się tego komentować, bo robiłam to wielokrotnie - najbardziej mnie wkurza w tym wszystkim, że te brednie powielają potem inne media. Niewątpliwie wzrósł od ostatniego razu poziom jadu który pan dziennikarz prezentuje, dlatego w komentarzu napisałam mu, że my też go kochamy. Babcia mnie uczyła, że do ludzi trzeba z miłością, ale w tym przypadku chyba nie zadziała, niestety... Tytuł sugeruje, że przybywa nam kokosów, tymczasem pierwsze zdanie brzmi:

W ciągu czterech lat zatrudnienie w służbie cywilnej zmalało o 2,6 tys. etatów. W ubiegłym roku ubyło ich blisko tysiąc, za to średnie wynagrodzenie wzrosło o 76 zł.

No cóż, większość z nas w PIT-11 ma mniej niż w poprzednich latach. Polecam zresztą lekturę komentarzy pod samym artykułem. BTW: na razie w naszej  sondzie prowadzi kaktus. Jeśli jeszcze nie głosowaliście, zachęcam. Sonda miała być aktywna do końca kwietnia, ale może się zdarzyć, że będzie krócej - ale o tym później. W każdym razie jeśli chcecie mieć swój udział w podziękowaniach dla pana redaktora to się pospieszcie z głosowaniem.

W ramach komentarza polecam osobistą lekturę sprawozdania Szefa S.C. to sami zobaczycie komu wynagrodzenie mogło wzrosnąć. Nawiasem mówiąc, w tym samym numerze DGP mamy artykuł pt.: "Kto płaci lepiej, sektor publiczny czy prywatny" - z którego wynika, iż wynagrodzenia w sektorze publicznym były o 21% niższe niż w prywatnym. Tego też nie będę komentować.

Dzisiaj natomiast, również w DGP pojawił się artykuł "O naczelniku którego izba obsługiwała". Niestety, artykuł jest płatny. Ale mam wrażenie, że podobne argumenty przedstawił kolega Wjawor jakiś czas temu TUTAJ

Parę dni przed naszym wywiadem z Szefową S. C. na łamach Rzeczpospolitej również pojawiła się rozmowa z Claudią Torres-Bartyzel. Możecie ten artykuł przeczytać TUTAJ.

Niebawem opublikujemy zapis rozmowy z prof. Stanisławem Mazurem, członkiem Rady Służby Cywilnej (czekam na autoryzację). Wywiad odbył się przez Skype i był pierwszym naszym wywiadem na żywo i audio - z czatem jest trochę mniej stresu. Już dzisiaj Wam go polecam, bo naprawdę warto. Mam w planach zachęcenie również innych członków Rady do takich rozmów.

W najbliższy weekend (mam nadzieję, że się do tego czasu uporam z przygotowaniami) natomiast portal będzie miał przerwę techniczną - w weekend rzadziej nas odwiedzacie, a stronę czeka konieczny (bo wymuszony przez hosting) remont. A właściwie to nawet przebudowa. Na szczęście zgodził mi się pomóc przy tym Tranqilo we własnej osobie, więc jest szansa, że portal ten remont przeżyje. Gdybym robiła to sama, mogłoby być różnie, a nie wiem czy jeszcze byłabym na tyle wytrwała żeby powalczyć w przypadku problemów. W każdym razie gdybyście ujrzeli zamiast naszej strony informację o przerwie, to cierpliwości. Myślę, że wrócimy, tyle że w nowej szacie i być może z nowymi lub innymi komponentami (dlatego może zniknąć obecna sonda). Przy okazji mam pytanie (bo mi np. już ten nagłówek na portalu spowszedniał) - może macie jakiś pomysł co byście chcieli na tym zdjęciu na samej górze? Miło byłoby, gdybyście się czasem odezwali.

A tytułem wyjaśnienia skąd dzisiejsza ilustracja: w każdym z poruszonych wyżej tematów ogólnie można sobie życzyć: "Niech moc będzie z nami", więc wybór był oczywisty...

 

 

 

Joomla templates by a4joomla