A czy przeczytane?

Profile

Z komunikatu umieszczonego na przebudowującej się stronie DSC możemy się dowiedzieć, że 29 maja 2015 r. Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz przyjęła sprawozdanie Szefa Służby Cywilnej Claudii Torres-Bartyzel o stanie służby cywilnej i realizacji zadań tej służby w 2014 r. Jest też cytat z pisma (rozumiem informującego o tym fakcie w imieniu Pani Premier)  Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jacka Cichockiego:

„Sprawozdanie w porównaniu do lat ubiegłych w sposób przejrzysty i spójny prezentuje osiągnięte rezultaty działań w odniesieniu do przyjętych celów. Ograniczono szczegółowość informacji na rzecz całościowej oceny stanu służby cywilnej, uwzględniono analizę SWOT. W sposób przejrzysty zaprezentowano istotne dane o stanie służby cywilnej. Przedstawione najważniejsze cele i zadania do realizacji w 2015 r. są spójne z wnioskami wynikającymi z oceny stanu służby cywilnej. Mając to na uwadze, podzielam opinię Rady Służby Cywilnej, że wyznaczone przez Szefa Służby Cywilnej do realizacji w 2015 r. cele i zadania zasługują na pełną aprobatę”.

 

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się:

 

Sprawozdanie Szefa Służby Cywilnej o stanie służby cywilnej i realizacji zadań tej służby w 2014 r.

Uchwała nr 125 Rady Służby Cywilnej z 21 kwietnia 2015 r.

 

Wydarzenie to nie było aż tak ważne by zamieścić o nim informację na stronie premier.gov.pl (albo przeoczyłem) - choćby gdzieś między notką o kolejnym Dniu Dziecka w Kancelarii Pani Premier, a notką o posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ale może i słusznie, w końcu to od lat tylko formalność. No i patrząc na brak realizacji zgłaszanych w kolejnych sprawozdaniach wniosków, chyba nie wszyscy czytają coś więcej poza wstępem.

A tak na marginesie Portal DSC nabiera rumieńców.

Joomla templates by a4joomla