Pierwsza i okresowe oceny, szkolenia...

Profile

 

Nadal trwają prace legislacyjne nad kilkoma rozporządzeniami dotyczącymi służby cywilnej. Często przeglądając strony Rządowego Centrum Legislacji zastanawiam się, czy czas w ministerstwach płynie według jakichś innych zasad? – może  analogicznie jak w strukturach wymiaru sprawiedliwości. Miałem właśnie okazję odwiedzić jeden z sądów. Sprawa została rozstrzygnięta 7 maja br. Wydane postanowienie uprawomocniło się po 21 dniach.  Miły sędzia podczas ostatniego spotkania zasugerował, że od razu mogę złożyć wniosek wraz ze stosownymi opłatami to po uprawomocnieniu postanowienie zostanie mi przesłane bez konieczności jeszcze jednej wizyty. No i za kilka dni minie miesiąc od uprawomocnienia się tego postanowienia, a w skrzynce pocztowej pustki. Zapytałem w sekretariacie Sądu co słychać, no i otrzymałem odpowiedź, żebym spokojnie czekał, akta zostały przekazane sędziemu do podpisania. Zegar sobie tyka…

Wracając jednak do tematu…

 

Prace trwają nad rozporządzeniami:

 

Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej

- tu prace są najbardziej zaawansowane, projekt skierowany został do podpisu Prezesa rady Ministrów

 

Prezesa Rady Ministrów sprawie szczegółowych warunków i sposobu dokonywania pierwszej oceny w służbie cywilnej

Prezesa Rady Ministrów w sprawie warunków i sposobu przeprowadzania ocen okresowych członków korpusu służby cywilnej

- oba aktualnie na etapie rozstrzygnięć Stałego Komitetu Rady Ministrów (główne uwagi i rozbieżności, które pozostały dotyczą unormowań tych regulacji w kontekście objęcia nimi radców prawnych).

Oczywiście cały czas można śledzić postępy prac legislacyjnych dotyczących pierwszego i drugiego projektu rozporządzenia.

 

Widać nie są to jakieś bardzo pilne sprawy do uregulowania. Zaraz rozpocznie się okres urlopowy, no i wyborczy, ciekawe czy wszystkie doczekają się podpisu aktualnego Prezesa Rady Ministrów.

Joomla templates by a4joomla