Nowe strony izb i urzędów skarbowych

Profile

Administracja podatkowa to 1/3 korpusu służby cywilnej. Dlatego trudno pomijać nowinki pojawiające się na tym podwórku, chociaż generalnie staram się raczej pisać o sprawach dotyczących wszystkich członków korpusu służby cywilnej. Z drugiej strony odbiorcami zmian sygnalizowanych przez MF będą pewnie nie tylko skarbowcy. Ministerstwo Finansów wraz z izbami skarbowymi uruchomiło nowe podmiotowe strony Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) izb i urzędów skarbowych. Przygotowane strony mają nową szatę graficzną i ujednoliconą w skali całego kraju strukturę – dotyczy to łącznie  416 nowych stron internetowych (16 izb skarbowych, 380 urzędów skarbowych, 20 wyspecjalizowanych urzędów skarbowych).

Wdrożenie nowych stron BIP ma ułatwić odnajdywanie informacji na stronach izb i urzędów skarbowych. Strony jednostek Administracji Podatkowej są zintegrowane, dzięki czemu funkcjonują tożsame rozwiązania organizacyjne i techniczne, dotyczące redagowania i administrowania stronami. Wybrane zakładki stron izb i urzędów skarbowych prowadzą do informacji na stronach Ministerstwa Finansów. Rozwiązanie pozwala na integrację treści na stronach Ministerstwa i jednostek podległych.

Strony izb posiadają własne adresy o zestandaryzowanej nazwie - nazwa miasta połączona z domeną: apodatkowa.gov.pl. (np. poznan.apodatkowa.gov.pl), a tam znajdziecie też linki do poszczególnych urzędów.

Nie zdążyłem się jeszcze przyjrzeć merytorycznej zawartości. Sam pomysł  słuszny, a jak będzie z realizacją zobaczymy.  A tak na marginesie, to chyba wdrożenie nowych stron izb skarbowych chyba też jest po prostu oczywistą konsekwencją primaaprilisowej konsolidacji.

Joomla templates by a4joomla