to dzień 1/3 Korpusu Służby Cywilnej

Profile

Wręczenie pracownikom Administracji Podatkowej i Kontroli Skarbowej odznaczeń państwowych - Medali za Długoletnią Służbę oraz Odznak Honorowych za Zasługi dla Skarbowości RP miało miejsce podczas obchodów Dnia Skarbowości, które odbyły się 31 lipca br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Relacja z obchodów na stronie MF. Może doczekamy się też bardziej osobistej relacji któregoś z uczestników.

Życzenia Ministra Finansów zostały również tradycyjnie przekazane za pośrednictwem intranetowej strony MF. W mojej Izbie podobnie jak w latach poprzednich swoje życzenia zawiesił również DIS, a NUS dołączył się mailowo (widać wszędzie oszczędności, no i e-administracja).

 

Nasze święto odnotowane zostało również na stronie Sejmu RP:

piątek, 31 lipca 2015

31 lipca jest Dniem Skarbowości. To święto administracji podatkowej zostało ustanowione oficjalnie przez Sejm w 2010 r. na mocy nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Od 2008 r. było obchodzone na postawie zarządzenia Ministra Finansów. Dzień Skarbowości upamiętnia uchwalenie ustawy z 31 lipca 1919 r. o tymczasowej organizacji władz i urzędów skarbowych, która wprowadziła trójstopniowy model organizacji administracji skarbowej.

Obecnie w skład administracji podatkowej wchodzi 16 izb skarbowych oraz 400 urzędów skarbowych, w tym 20 wyspecjalizowanych urzędów skarbowych ds. obsługi dużych podatników. Administracja podatkowa w Polsce składa się z dwóch zasadniczych części: terenowych organów administracji rządowej oraz organów jednostek samorządu terytorialnego.

 

Zaspał portal DSC (nie pojawiła się przynajmniej do godz. 18 żadna wzmianka o naszym święcie). Przebiła nas Inicjatywa „Obywatel” – warto chyba przypomnieć, że stanowimy prawie 1/3 korpusu służby cywilnej.

 

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach, postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Bronisława Komorowskiego, na wnioski Ministra Finansów, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w Służbie Państwa odznaczonych zostało 344 osób, w tym: 233 osoby Medalem Złotym za Długoletnią Służbę, 99 osób Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę i 12 osób Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę.

Odznaczono również 109 osób Odznaką Honorową za Zasługi dla Skarbowości - 1 osobę złotą, pozostałe srebrną.

(na stronie MF możecie się zapoznać ze szczegółowymi listami osób, które dostąpiły tego zaszczytu)

 

Jak zwykle życzenia kierowane do braci skarbowej przeplecione są zapowiedziami czekających nas wyzwań itd. Konsolidacja podobno się udała, a nawet wygospodarowano jakieś oszczędności, które pozwolą na pewne regulacje placowe już od 1 września 2015 r. Pilnie więc wpatrujcie się w przelewy z wynagrodzeniem za wrzesień. Ja niestety nie pracuję w „obszarach”, które minister Kapica wskazał jako potencjalnych beneficjentów.

Koleżankom i Kolegom życzę wszystkiego najlepszego. No i idę świętować.

 

 

Joomla templates by a4joomla