…tak to widzi Gazeta Prawna

Profile

Na początku lipca pisaliśmy o tym, jak to Gazecie „udało się ustalić”, że projekt rozporządzenia czeka już tylko na podpis Pani Premier. Tym razem to mi udało się ustalić ;-) (dzięki dostępowi do Gazety Prawnej), że opublikowane rozporządzenia zostały przez A. Radwana przeczytane. Czy ze zrozumieniem? Mam wątpliwości, bo osobiście nie nazwałbym tych zmian rewolucją, bliżej im do zmian ewolucyjnych.

 

Niezależnie jednak od ich charakteru warto zajrzeć do Gazety Prawnej, wprawdzie artykuł nie jest dostępny w całości, ale jeszcze jest kilka dni promocji – można dostęp otrzymać za darmo po wypełnieniu formularza rejestracyjnego.

Na zachętę jedno pytanko i fragment odpowiedzi:

...Czy nowo przyjęty urzędnik zostanie zweryfikowany według dotychczasowej skali

W moim urzędzie trwa drugi etap naboru na wolne stanowisko. Wszystko wskazuje na to, że po rozmowie kwalifikacyjnej zostanie wyłoniony nowy kandydat. Czy po jego zatrudnieniu skala pierwszej oceny wciąż będzie pięciostopniowa?

NIE

Dotychczasowa pięciostopniowa skala zostanie zastąpiona trzystopniową (3 pkt – poniżej poziomu oczekiwań, 5 pkt – na poziomie oczekiwań i 7 pkt – powyżej oczekiwań). Jednak pierwsza ocena nie jest jedynym warunkiem zatrudnienia w administracji. O pracy na stałe decyduje pozytywne zaliczenie egzaminu ze służby przygotowawczej. Z osobą, która po raz pierwszy podejmuje pracę w służbie cywilnej, zawierana jest umowa o pracę na okres jednego roku. W tym czasie nowo zatrudniony musi zostać przez bezpośredniego przełożonego poddany pierwszej ocenie. Może ona nastąpić najwcześniej po ośmiu, a najpóźniej po 11 miesiącach pracy. Nie podlegają jej absolwenci Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, którzy złożyli wniosek o mianowanie na urzędnika...

 

Pytań i odpowiedzi w artykule jest oczywiście więcej. Warto przeczytać, bo trochę przybliża temat, a rozporządzenia wchodzą w życie już za kilka dni (27.08.2015 r.). Chociaż z pewnością lepiej po prostu zapoznać się z tekstami nowych rozporządzeń. Sporo informacji o „nowinkach”  znajdziemy również w prezentacjach sporządzonych przez DSC.

Joomla templates by a4joomla