rp.pl – PRAWO – Sfera budżetowa – Urzędnicy – Służba cywilna

Profile

Osoba zatrudniona w urzędzie wojewódzkim na podstawie mianowania chce odebrać czas wolny za godziny nadliczbowe na początku września, przed swoim urlopem. Oznacza to, że skorzysta z tego czasu wolnego w innym okresie rozliczeniowym niż ten, w którym doszło do nadgodzin. Czy pracodawca może uwzględnić taki wniosek?

Tak.

 

Urzędnik zatrudniony w urzędzie skarbowym na podstawie mianowania został przeniesiony do innej miejscowości, odległej o 30 km. Wraz z nim do tej miejscowości przenosi się jego żona, dwoje dzieci: syn w wieku 17 i córka studentka w wieku 21 lat, oraz matka żony mająca 76 lat. Urzędnik będzie wynajmować na miejscu mieszkanie. Czy przy ustalaniu należnego mu świadczenia na pokrycie kosztów najmu trzeba uwzględnić wszystkich wskazanych wyżej członków jego rodziny?

Tak.

 

Warto odwiedzać łamy Rzeczpospolitej (chociaż nie zawsze artykuły są dostępne za darmo w całości). Jest tam dział poświęcony służbie cywilnej. Systematycznie pojawiają się w nim artykuły przybliżające normy nas obowwiązujące, często w formie praktycznych porad.

Joomla templates by a4joomla