Na stronie premier.gov.pl

pojawiła się dziś informacja, że rząd przyjął wstępnie budżet na rok 2016. Czytamy w tym komunikacie m. in.:
Rząd zaplanował większe środki na ważne społecznie cele. Przewidziano m.in. zwiększenie o ponad 2 mld zł środków na wynagrodzenia dla grup pracowniczych, które – co do zasady – od 2010 r. były objęte tzw. „zamrożeniem” wynagrodzeń.
O tym była już mowa w założeniach do projektu budżetu państwa na 2016r. w czerwcu tego roku - ten dokument, a w nim założenia makroekonomiczne i prognozy znajdziecie TUTAJ. Nie znamy jeszcze kwoty która przypadnie służbie cywilnej. Z komunikatu jaki przekazało pracownikom Administracji Podatkowej Ministerstwo Finansów wynika, że na podwyżki zaplanowano dla pracowników izb i urzędów skarbowych 6,84% z tych 2 mld (podczas gdy ci pracownicy stanowią 34,60% całego korpusu). Zatem, jak pisaliśmy wcześniej, beneficjentami będą też zapewne inne grupy zawodowe (np. pracownicy sądów czy sanepidów i innych instytucji budżetówki gdzie dawno nie było podwyżek - a w każdym razie podwyżek wliczanych do pensji).
Warto też przeczytać artykuł w DGP: w projekcie budżetu

nie były brane pod uwagę potrzeby finansowe związane z polityką imigracyjną UE

Na ten cel mają zostać przeznaczone dodatkowe środki: z pomocy społecznej, z puli którą dysponuje (będzie dysponował?) Minister Spraw Wewnętrznych oraz ze zwiększonych budżetów wojewodów.
Na razie pozostaje nam czekać na jakieś szczegóły. Chyba że macie inny pomysł.
 
Joomla templates by a4joomla