"Mniej wysiłku, więcej efektu"

Profile

„KPRM to siedziba Szefa Służby Cywilnej. Dlatego wszyscy pracownicy s.c. powinni czuć się tutaj jak u siebie w domu. Przez cały dzień cały DSC jest do Państwa dyspozycji. Ale na tym nie kończymy. Każdego dnia, jeżeli chcecie wyjaśnić jakieś sprawy związane z funkcjonowaniem s.c., zawsze możecie liczyć na naszą pomoc” – tak minister Claudia Torres-Bartyzel powitała uczestników 4 edycji Dnia Otwartego dla Służby Cywilnej.

Ponad 400 pracowników z około 300 urzędów administracji rządowej z całego kraju spotkało się dziś na czwartej edycji Dnia otwartego dla służby cywilnej. Tegoroczne konsultacje odbyły się pod hasłem "Mniej wysiłku, więcej efektu".

 

Dla gości przygotowano osiem stoisk tematycznych. Każdy z uczestników w bezpośredniej rozmowie z pracownikami Departamentu Służby Cywilnej KPRM, Departamentu Prawnego KPRM oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej — mógł uzyskać informacje z następujących obszarów:

◦  Nabór do służby cywilnej

◦  Stosunek pracy członka korpusu służby cywilnej

◦  Oceny pracownicze, opisy i wartościowanie, IPRZ

◦  Służba przygotowawcza, postępowanie kwalifikacyjne i mianowania w służbie cywilnej

◦  Szkolenia w służbie cywilnej

◦  Wynagrodzenia w służbie cywilnej

◦  Obywatel.gov.pl i komunikacja

◦  „Mniej wysiłku, więcej efektu” – zgłoś pomysł zmian w funkcjonowaniu służby cywilnej

W Sali im. Tadeusza Mazowieckiego zaprezentowano kluczowe zmiany wprowadzone w związku z realizacją projektu „Mniej wysiłku, więcej efektu”, Inicjatywy Obywatel oraz inne informacje, rekomendacje i propozycje działań związane z funkcjonowaniem służby cywilnej.

Podobnie jak w roku ubiegłym, uczestnicy konsultacji mogli zwiedzić w towarzystwie przewodnika wystawę dostępną w KPRM – tym razem jest ona poświęcona zmarłemu w kwietniu profesorowi Władysławowi Bartoszewskiemu.

Na portalu DSC KPRM oprócz komunikatu zamieszczono również kilka prezentacji, które warto obejrzeć. Część zresztą już u nas reklamowaliśmy przy innych okazjach.

 

 

 

Joomla templates by a4joomla