...od Specjalnego Korespondenta - Marjory :)

Profile

9 października 2015 r. w Warszawie odbyło się spotkanie konsultacyjne pod tytułem”Mniej wysiłku, więcej efektu – IV dzień otwarty dla Służby Cywilnej. Zostało ono zorganizowane przez Szefa Służby Cywilnej i miało miejsce w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Choć to już IV Dzień Otwarty, informacja o takim spotkaniu dotarła do mnie po raz pierwszy dzięki życzliwości koleżanki z pracy. Zaproszenia zostały rozesłane m.in. drogą mailową na adresy osób, które na co dzień korespondują z Departamentem Służby Cywilnej, najczęściej w zakresie zestawień statystycznych.

 

            Ucieszył mnie fakt, że spotkanie rozpoczęła Szef Służby Cywilnej Claudia Torres – Bartyzel, myślę że dzięki temu uczestnicy poczuli się ważnymi uczestnikami tego wydarzenia.

 

Podczas pobytu w KPRM można było samemu ustalać w jakich prezentacjach tematycznych i konsultacjach indywidualnych chce się uczestniczyć. Prezentacje dotyczyły m.in. ostatnich zmian przepisów dotyczących ocen pracowniczych, opisywania i wartościowania stanowisk pracy ale też naboru do służby cywilnej, została również omówiona inicjatywa „Obywatel” będąca planem komunikacji służby cywilnej. Za bardzo cenną uważam możliwość konsultacji indywidualnych. Na potrzeby zainteresowanych zostało stworzone kilka stanowisk tematycznych, gdzie każdy z uczestników mógł zadawać pytania pracownikom Departamentu Służby Cywilnej, Departamentu Prawnego KPRM oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Można było uzyskać informacje z następujących obszarów:

  • Nabór do służby cywilnej
  • Stosunek pracy członka korpusu służby cywilnej
  • Oceny pracownicze, opisy i wartościowanie, IPRZ
  • Służba przygotowawcza, postępowanie kwalifikacyjne i mianowania w służbie cywilnej
  • Szkolenie w służbie cywilnej
  • Wynagrodzenia w służbie cywilnej
  • Obywatel.gov.pl i komunikacja
  • „Mniej wysiłku, więcej efektu” - zgłoś pomysł zmian w funkcjonowaniu służby cywilnej.

Mi osobiście sama forma IV Dnia Otwartego dla Służby Cywilnej - „Mniej wysiłku, więcej efektu” bardzo się podobała. Uzyskane przeze mnie informacje na pewno wykorzystam w przyszłości. Widziałam wiele osób notujących, więc mam nadzieję, że mój pogląd nie jest odosobniony. Liczę na to, że w przyszłości informacja o kolejnych takich spotkaniach do mnie dotrze i będę miała możliwość uczestniczyć w nich.

 

Joomla templates by a4joomla