Robert Barabasz w Gazecie Prawnej

Profile

W Gazecie Prawnej znajdziecie odpowiedzi między innymi na pytania:

Co pan widzi złego w tym, aby trzynastka były włączone do funduszu wynagrodzeń?

Jest też propozycja likwidacji dodatku stażowego w zamian za wyższe wynagrodzenie zasadnicze w sytuacji bardzo dobrej oceny okresowej. Czy to rozwiązanie nie będzie bardziej motywujące dla urzędników?

A co myśli pan o zastąpienie nagród jubileuszowych tzw. bonusami za lojalność?

Jednak propozycja określenia kryteriów uprawniających do wyższego wynagrodzenia w rozporządzeniu prowizyjnym wydaje się sensowna. Chyba najwyższa pora, aby wynagrodzenie urzędnika było uzależnione od jego zaangażowania w pracy?

Czy w takim razie coś zmieniłby pan w obecnym systemie wynagradzania?

Czy dopatruje się pan tam czegoś pozytywnego w raporcie OSR– EX Post, w którym oceniono dotychczas obowiązujące przepisy dotyczące służby cywilnej i na tej podstawie zaproponowano nowe rozwiązania?

 

…Wynagradzanie w administracji powinno opierać się na rzetelnym wartościowaniu pracy na każdym szczeblu zarządzania oraz być powiązane z oceną pracownika. Należy zlikwidować kominy płacowe dla kadry kierowniczej, a także dodatki służby cywilnej na rzecz dodatków zadaniowych. W opracowaniach i zestawieniach statystycznych należy rozdzielić wynagrodzenia wyższej kadry od wynagrodzeń pracowników…

 

 Warto tu zajrzeć!

Joomla templates by a4joomla