Gruzja w MF

Profile

Z komunikatu zamieszczonego na portalu Ministerstwa Finansów możemy  się dowiedzieć, że w dniach  22-25 listopada 2015 r. z wizytą w Polsce gościła delegacja z Biura Służby Cywilnej Gruzji, której przewodniczyła Dyrektor Biura, Pani Katherine Kardava. Wizyta w Polsce odbyła się na zaproszenie Szefa Służby Cywilnej, Pani Claudii Torres-Bartyzel i była organizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. 24 listopada br. gruzińska delegacja odwiedziła Ministerstwo Finansów w celu zapoznania się z polskimi rozwiązaniami w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi w Administracji Podatkowej.

W trakcie spotkania podobno omówiono zagadnienia związane z rekrutacją, szkoleniami i wynagradzaniem oraz motywowaniem pracowników Polskiej Administracji Podatkowej. To dość ciekawa informacja, gdyż aktualnie nie ma takiego „tworu” a nazwa Administracja Podatkowa wchodzi do obiegu prawnego właściwie dopiero od 1 stycznia 2016 r. Chyba, że delegacja gruzińska jako pierwsza przed polskimi pracownikami administracji podatkowej dowiedziała się o planach nas dotyczących. Oczywiście trochę tu sobie żartuję, bo mamy ciągłość funkcjonowania administracji podatkowej niezależnie czy pod panowaniem ustawy o urzędach i izbach skarbowych, czy niedługo pod panowaniem ustawy o administracji podatkowej. A niewykluczone również jest, że niebawem pod panowaniem calkiem nowych regulacji, w tym Państwowego Zasobu Kadrowego lub odkurzonej Krajowej Administracji Skarbowej.

 Trochę chyba jednak niefortunny był termin tej wizyty, bo jednak zmiana rządu, a co za tym idzie również koncepcji rozwoju służby cywilnej, czy administracji podatkowej powoduje, że trudno w tej chwili przedstawić konkretne plany co do kierunku zmian. A jeśli przedstawiono delegacji gruzińskiej zasady związane z rekrutacją, szkoleniami i wynagradzaniem oraz motywowaniem pracowników funkcjonujące u nas przez ostatnie 5-8 lat to współczuję urzędnikom gruzińskim jeśli ktoś z delegacji wpadnie na pomysł by te doświadczenia wdrożyć w Gruzji. No i na koniec jeszcze jedna uwaga – nie wiem z jakiego momentu wizyty w MF jest fotka, która ozdabia komunikat, ale jakieś pustki w tym pokoju.

Joomla templates by a4joomla