...kiepskie wieści

ProfileDzisiaj w DGP red. Radwan pisze, że podwyżki dla urzędników w 2016r. mogą w ogóle nie zostać wypłacone. Mniej więcej w połowie grudnia, kiedy zaczął się szum medialny w sprawie ustawy o s.c. w tym ARTYKULE wysunęliśmy przypuszczenie, że źródłem finansowania odpraw dla odchodzących dyrektorów i dodatków funkcyjnych dla tych którzy zostaną/ przyjdą będzie pula 430 mln która miała być przeznaczona na podwyżki dla członków korpusu służby cywinej (bo niby skąd miałyby się takie środki pojawić?). Niestety, wygląda na to, że mieliśmy rację. Nawet jeśli nie cała kwota zostanie przeznaczona na wprowadzone nowelizacją świadczenia, to dopóki nie będzie znana ostateczna kwota niezbędna na ten cel prawdopodobnie żadne podwyżki dla pracowników zajmujących stanowiska - nazwijmy je "niedyrektorskie" - wypłacone nie będą.
Bo po pierwsze - dziś nie wiadomo, ilu dyrektorów dostanie odprawy (nie sądzę, żeby już wiedzieli nawet zainteresowani...).
Po drugie - dodatki funkcyjne będą wypłacane przez cały okres sprawowania urzędu, czy będą obciążać budżet płac stale i cyklicznie.
A treść artykułu z DGP znajdziecie TUTAJ.
Joomla templates by a4joomla