na rozliczenie PIT

ProfileW tym roku termin składania rocznych rozliczeń przypada 2 maja (bo 30 kwietnia i 1 maja to dni wolne od pracy). Jak co roku, zachęcam Was do przekazywania 1% podatku - aktualny wykaz organizacji pożytku publicznego znajdziecie TUTAJ. Jeśli chcielibyście przekazać swój 1% konkretnej osobie, kilka ogłoszeń w ostatnich latach pojawiło się na FORUM. Wiem na pewno, że aktualne jest ogłoszenie dotyczące Beaty. Jeśli ktoś wie, czy pozostałe ogłoszenia są aktualne, proszę o info w komentarzu. Jak co roku również namawiam Was do złożenia rozliczenia elektronicznie, przy czym - to ważne - ze względów bezpieczeństwa najlepiej zrobić to za pośrednictwem Portalu Podatkowego. Tam macie dwie możliwości: skorzystania z aplikacji e-Deklaracje Desktop (czyli wypełnienie samodzielnie interaktywnego formularza, a następnie wysłanie go - instrukcja TUTAJ) albo możecie skorzystać z usługi PFR (wstępnie wypełnionionego zeznania). Dlaczego ze względów bezpieczeństwa? Bo w sprawie 500+ już się pojawiły fałszywe strony internetowe (piękna okazja do phishingu*...) - przed czym ostrzega Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dlatego i w przypadku podatków trzymajmy się raczej stron oficjalnych. 
A jak szukacie czegoś do poczytania po świętach, to możecie zajrzeć w przepastne archiwa portalu i przeczytać (ko)relację z wydarzenia kryminalnego sprzed paru lat. Akcja rozgrywa się w czasie składania rocznych rozliczeń.
 
--------
*Phishing (za Wikipedią) – metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję, w celu wyłudzenia określonych informacji (np. danych logowania, szczegółów karty kredytowej, danych osobowych) lub nakłonienia ofiary do określonych działań. Jest to rodzaj ataku opartego na inżynierii społecznej.
Joomla templates by a4joomla