czyli prasówka

ProfileNa początek informacja z DSC: 

Pan Tomasz Buława, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, powołał dzisiaj:

Panią Urszulę Dubejko na stanowisko Dyrektora Departamentu Służby Cywilnej,

Panią Anitę Noskowską-Piątkowską na stanowisko zastępcy Dyrektora Departamentu Służby Cywilnej, oraz

Pana Michała Graczyka na stanowisko zastępcy Dyrektora Departamentu Służby Cywilnej.

Warto zajrzeć do artykułu w DGP o zmianach czekających samorządy. Artykuł o znamiennym tytule: Będzie rewolucja w samorządach zapowiada dość istotne zmiany. Na przykład wybory bezpośrednie marszałków i starostów (czyli w ten sam sposób, jak dziś wybieramy np. wójtów i prezydentów miast) i jednocześnie wydłużenie kadencji, ale ograniczenie możliwości pełnienia fukcji wykonawczych do maksymalnie dwóch kadencji. Zmiany mają też dotyczyć realizacji zadań własnych i ma nastąpić ograniczenie możliwości zadłużania gmin.

Drugi z artykułów (też DGP) podpowiada, kto może i co musi zrobić, żeby studiować w KSAP. Nawiasem mówiąc, w komentarzach pod artykułem pojawiły się zastrzeżenia co do ograniczenia wieku. Żeby nie powiedzieć: dyskryminacji. Swego czasu, kiedy wydłużano wiek emerytalny, pisałam żeby to może uwzględnić też przy rekrutacji do KSAP. Ktoś mi kiedyś tłumaczył (bo też uważam, że warunek wykluczający ze względu na wiek, łagodnie mówiąc, nieładnie wygląda...), dlaczego ten warunek wieku jest konieczny. Chodziło, zdaje się o pewność państwa, że absolwent będzie pracował w administracji ileś lat. Ciekawi mnie, czy są jakieś statystyki, ilu absolwentów KSAP wcale nie pracuje już w administracji?

Trzeci artykuł porusza tematykę nadgodzin - o czym niedawno było i u nas. Tu jest przedstawiony nieco inny problem, ale z tego artykułu wyłania się wniosek, że pracodawca nie może dowolnie dysponować każdą minutą życia pracownika... Poza tym na co pozwala mu kodeks pracy. Dużo jeszcze wody w rzekach upłynie zanim... itd.

Natomiast dla pracowników skarbówki mam artykuł Pawła Rochowicza z Rzepy: Skarbówka po nowemu. W tekście czytamy m. in.


Większe znaczenie dla poprawy pracy urzędników skarbówki mogą mieć podwyżki najniższych wynagrodzeń – z 2,2 do 3 tys. zł. Za to licząca dziś ponad 40 tys. pracowników administracja skarbowa ma być odchudzona o ok. 4 tys. osób, głównie w wyniku odejść na emeryturę.

W tekście jest mowa również o konsolidacji administracji podatkowej ze służbą celną i kontrolą skarbową.

Artykuł zapowiada wywiad z min. Banasiem - czyli co nas czeka po KAS. Tekst jest już dostępny, ale wrócę z komentarzem do tego wywiadu w najbliższym czasie, więc dziś poczytajcie sami.

...i oczywiście dzięki dasd za inspirację...
 

 

 
Joomla templates by a4joomla