coś z Instytutu Badań Strukturalnych

ProfileNatknęłam się w internecie na nietypową aplikację, która mnie z racji zawodu zainteresowała. Zatem "puszczam" ją dalej - wg mnie pomysł jest bardzo dobry. Ale zanim o aplikacji kilka słów o Instytucie Badań Strukturalnych -  jest to think tank*, zajmujący się analizą ekonomiczną w obszarach: rynku pracy, demografii, edukacji, polityki rodzinnej i społeczniej, finansów publicznych, systemu ochrony zdrowia, energii i klimatu. Więcej o samej organizacji możecie poczytać TUTAJ, a o badaniach przez nią prowadzonych - TU.  Na stronie ibs.org.pl czytamy:
Jesteśmy przekonani, że dane publiczne można i warto upubliczniać w sposób przystępny. Jawność  bez przejrzystości staje się bezprzedmiotowa, dlatego we współpracy z Fundacją ePaństwo przygotowaliśmy aplikację, która w łatwy sposób pozwala sprawdzić, ile podatków państwo pobiera od zarobków każdego z nas i na co je przeznacza.
Samą aplikację (łącznie z metodologią obliczeń) znajdziecie na stronie https://mojepanstwo.pl/podatki
 
 
 
 
 
--------------

* z Wikipedii: Think tank (ang., dosłownie: zbiornik myśli) – z założenia niezależny komitet doradczy o charakterze organizacji non-profit, zajmujący się badaniami i analizami dotyczącymi spraw publicznych. Do celów działalności think tanków należy zazwyczaj poszukiwanie sposobów rozwiązania problemów społecznych i udział w publicznej debacie. Spotkać można szersze rozumienie tego pojęcia, na oznaczenie grupy osób lub instytucji mających podobne cele, ale niekoniecznie posiadających status organizacji pozarządowych.

 

 
Joomla templates by a4joomla