jest szansa spędzić rok w Japonii

ProfileWłaśnie zaczęła się rekrutacja do Young Leaders' Program. Może ktoś z Was się skusi? Departament Służby Cywilnej zachęca do uczestnictwa w tym projekcie:

 

Young Leaders’ Program to inicjatywa japońskiego Ministerstwa Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii (MEXT), które pokrywa koszty przelotu w obie strony oraz wypłaca w trakcie trwania nauki comiesięczne stypendium w wysokości ok. 242 000 jenów. Podczas pobytu w National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPS) stypendyści zdobywają teoretyczną i praktyczną wiedzę z politologii, stosunków międzynarodowych, gospodarki i administracji. Oprócz wymaganych kursów uczestnicy mogą wybrać tematy zgodne z ich indywidualnymi zainteresowaniami zawodowymi. Na zakończenie kursu uczestnicy składają pracę dyplomową oraz uzyskują tytuł magistra z zakresu administracji publicznej (polityk publicznych). Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Szczegółowe informacje na temat programu oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są na naszej stronie www.dsc.kprm.gov.pl

 

Rekrutacja trwa do 26 września.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby ubiegać się o wyjazd?

 

YLP jest skierowany do młodych, obiecujących pracowników administracji publicznej i urzędników państwowych (poniżej 40 roku życia), którzy w przyszłości mogą pełnić rolę lidera. Uczestnik programu musi posiadać:

  • minimum trzy lata doświadczenia w pracy w administracji publicznej,
  • wyższe wykształcenie (co najmniej dyplom licencjata lub równoważny),
  • dokument potwierdzający biegłą znajomość języka angielskiego (uzyskany w ciągu ostatnich 2 lat),
  • poświadczenie dobrego stanu zdrowia,
  • możliwość uzyskania wizy studenckiej (ang.: ‘College Student’) przed wyjazdem do Japonii.*

A poniżej fotka z jednego z japońskich urzędów. Podobno jest na tej ulotce coś o tym, żeby sprzeciwiać sie przestępcom. Wierzę dziecku na słowo.


--------------------------------------------------------------------------------------

* o tym co trzeba zrobić żeby móc ją dostać można przeczytać TUTAJ. Na samą wizę czeka się ok. miesiąca.

 

Joomla templates by a4joomla