XXVIII Promocji KSAP

ProfileDyrektor KSAP Jan Pastwa zaprasza absolwentów, współpracowników i sympatyków Szkoły do udziału w uroczystości XXVIII inauguracji zajęć kolejnego rocznika słuchaczy KSAP, która odbędzie się 2 września 2016 r. (piątek)
w godz. 17:00-18:30 w siedzibie Szkoły. Wykład inauguracyjny, na temat założeń Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, wygłosi Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki.
Pełen tekst komunikatu z którego pochodzi cytat znajdziecie na stronie KSAP. Jako sympatyk szkoły może bym i pojechała, gdyby nie odległość, która mnie od niej dzieli - raczej mam daleko. Niemniej nowym Studentom gratulujemy i życzymy sukcesów.
Oraz godziwych zarobków w administracji.
Przy okazji, skoro już mowa o KSAP polecam artykuł Macieja Suchorabskiego w DGP, w którym czytamy:

Ograniczenie wiekowe dla kandydatów na słuchaczy Krajowej Szkoły Administracji Publicznej może stanowić dyskryminację ze względu na wiek oraz naruszenie zasady równego traktowania – informuje Rzecznik Praw Obywatelskich.

Artykuł możecie znaleźć TUTAJ.

Miło, że ktoś podjął temat, który nurtuje mnie od wielu lat. Limit wieku został ustalony na początku lat 90, w międzyczasie wydłużył się o dobrych parę lat wiek emerytalny, zatem tym samym - wydłużył się czas aktywności zawodowej (nawet gdyby przełknąć jakoś uzasadnienie przedstawione przez Dyrektora KSAP, w którym mowa o "zwrocie inwestycji"). Problem ten wielokrotnie powracał w naszych redakcyjnych dysputach i nigdy jakoś nie udało mi się przekonać ś.p. Wjawora do opinii, że ograniczenie wieku jest dyskryminujące, właśnie przez wzgląd na naruszenie zasady równego traktowania.

No i proszę, jednak wychodzi na moje...

I bardzo mi brakuje Jego riposty teraz. Zawsze lubił mieć ostatnie słowo.

Joomla templates by a4joomla