ze strony Federacji Związków Zawodowych Pracowników Skarbowych

Na stronie FZZ znajduje się krótka notatka ze spotkania doraźnego problemowego ds. projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, które odbyło się 7 września. Czytamy tam m. in.:

Pan Łukasz Schreiber (poseł upoważniony przez pozostałych posłów sygnujących projekt, do reprezentowania wnioskodawców - przyp. red.) poinformował, że projekty ustawy o KAS oraz ustawy wprowadzającej zostały zamieszczone na stronach Sejmu. Ustawy te prawdopodobnie zostaną uchwalone pod koniec obecnego roku dokładnego terminu nie może podać, a termin wejścia w życie nie jest jeszcze znany.

 Pani Dyrektor Honorata Łopianowska (Dyrektor Departamentu Reformy Administracji Skarbowej w Ministerstwie Finansów - przyp. red.) poinformowała, że przygotowywanych jest 84 projekty przepisów wykonawczych do ustawy o KAS. Na chwilę obecną nie zostaną one udostępnione stronie społecznej z uwagi na nie uchwalenie ustawy o KAS.

 Zakłada się że w każdym województwie będzie tylko jedna izba i jeden UCS (tu możliwe są oddziały zamiejscowe), liczba urzędów w całej Polsce ma wynosić 400 i nie planuje się na ten moment likwidacji urzędów i zwolnień powyżej 8% (na które złożenie pracownicy odchodzący na emeryturę oraz nie obsadzone etaty). Nie przewiduje się również obniżek wynagrodzeń. Inspektorom kontroli skarbowej i funkcjonariuszom służby celnej którzy zostaną przeniesieni do zadań cywilnych zostaną zmienione składni wynagrodzenia, zostanie stworzone stanowisko radcy skarbowego.

Pełną treść komunikatu znajdziecie TUTAJ.

Powyższą informację podsunął Gefreiter - dziękuję.

 

 

 

Joomla templates by a4joomla