od modelu do paradygmatu

ProfilePojawiła się nowa publikacja sygnowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, pod redakcją prof. Stanisława Mazura. Swego czasu pisaliśmy o "Współzarządzaniu pubicznym" (np. TUTAJ i TUTAJ). W kontekście zapowiedzi wdrażania nowoczesnego zarządzania w administracji (o czym było niedawno) myślę, że poczytam i pewno jakieś wnioski po lekturze przedstawię. A tymczasem przekazuję informację o tej publikacji, otrzymaną z UEK. 

 

Neoweberyzm – nowy nurt badawczy godny uwagi!

Najnowsza, wielowątkowa monografia „Neoweberyzm w zarządzaniu publicznym. Od modelu do paradygmatu?” jest efektem pracy zespołu Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zaprezentowane w niej treści to źródło informacji oraz inspiracji dla teoretyków zarządzania publicznego, badaczy administracji publicznej, a także analityków polityk publicznych, będące w naszej opinii ważną odpowiedzią nauki na kryzys polityki i funkcjonowania państwa.

Z prezentowanej publikacji dowiedzą się Państwo, czym jest neoweberyzm i dlaczego podejście to jest aktualnie bardzo obiecujące zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Autorzy poświęcają uwagę m.in.:

-        genezie neoweberyzmu;

-        propozycji neoweberyzmu jako modelu zarządzania publicznego;

-        charakterystycznym dla neoweberyzmu elementom polityk publicznych;

-        wyzwaniom stojącym przed podejściem neoweberowskim.

Książkę można nabyć w księgarniach w całej Polsce oraz w sklepie internetowym www.scholar.com.pl

Joomla templates by a4joomla