...i trochę różnych różności

ProfileZ okazji Mikołajek włączyłam Wam śnieg. Jeśli nie przeszkadza, zostanie co najmniej do Sylwestra. Dzisiaj mieliśmy trochę problemów ze stroną, ale wygląda na to, że (miejmy nadzieję, na dłużej) już jest ok. Jak dotąd, znalazł się jeden urząd chętny na poradnik dla szefów i kadrowców (o którym było TUTAJ). Nadal jest szansa dostać go za darmo - jeśli ktoś chętny, proszę info na maila albo w komentarzu pod artykułem. Warunek: książki są przeznaczone dla instytucji, więc proszę o maila ze skrzynki służbowej. Przypominam, że komentarze osób zarejestrowanych i zalogowanych pojawiają się pod artykułami od razu, komentarz dodany przez kogoś niezalogowanego wymaga wpisania wyświetlonego kodu i akceptacji administratora. To nie jest złośliwość z naszej strony tylko ochrona przed spamem. Nie uwierzycie, ile botów (i różnych innych potworów) czyha w e-przestrzeni a weźcie pod uwagę, że technicznie ogarniam to sama jedna. Jeśli zgłoszeń będzie więcej niż jeszcze mam książek, będę brać pod uwagę godzinę dodania komentarza/ przysłania maila, bez względu na to, czy osoba była zalogowana czy nie.
Na skarbowcach znajdziecie list min. Banasia w związku z podpisaniem przez Prezydenta ustawy o KAS. Czytamy tam m. in.:
Naszym zamiarem jest zbudowanie silnej, merytorycznej na najwyższym poziomie kadry, której absolutną podstawą będą pracownicy i funkcjonariusze dzisiejszych trzech, konsolidowanych administracji. Zapewniam, że dołożę starań, by wdrożenie Krajowej Administracji Skarbowej odbyło się ze sprawiedliwym potraktowaniem najważniejszej wartości łączonych służb jaką są tworzący ją ludzie. 
Czy to uspokaja? Nie wiem, ale wg mnie dobrze, że taki list się pojawił.
Na portalu money.pl piszą, że włoska budżetówka dostanie podwyżki. Rzepa - że rekordowe plany podwyżek w firmach. Niezawodny red. Radwan tymczasem obwieszcza podwyżki w samorządach. Tytuł, oczywiście, wcale tak nie brzmi. Tytuł brzmi: rząd szykuje powyżki dla urzędników.
Nawiasem mówiąc, dotarło do mnie ostatnio coś w rodzaju opinii Pana Redaktora na temat portalu. Na tym muszę zakończyć artykuł, bo nie mogę - sorry - przestać się śmiać. Obawiam się, że jeszcze długo nie będę mogła.
A z okazji Mikołajek mogę dać Wam tylko e-śnieg, książkę o służbie cywilnej i link z dedykacją (dla Czytelników z blokadą link, dla Czytelników bez blokady - video poniżej). Sam Boss śpiewa ;)
Odezwijcie się też czasem...
 
 
Joomla templates by a4joomla