czyli ułatwienie

ProfileMiło nam poinformować, że na stronie aplikacje.gov.pl Ministerstwo Cyfryzacji umieściło generator oświadczeń majątkowych. Jak czytamy na stronie:
Generator oświadczeń majątkowych to aplikacja, która przenosi wypełnienie dokumentu do świata on-line. Kilka prostych kroków, przejrzyste wyjaśnienia, uporządkowana wiedza - dzięki temu uzupełnienie dokumentu będzie dużo prostsze. Jednorazowe wpisanie danych i pobranie pliku powoduje, że nie będzie konieczności powtarzania tej czynności w przyszłości.

W zależności od stanowiska/ powodu obowiązku wypełnienia oświadczenia do dyspozycji są różne wzory. Aktualnie dostępne są wzory dla kierowniczego stanowiska państwowego i innego stanowiska państwowego. Od 24 marca ma być dostępny wzór dla samorządowców, a od 30 marca - dla posłów i senatorów. Przeklikałam to sobie i  wrażenia są pozytywne - aplikacja upomina się gdzie czegoś brakuje, sama dodaje odpowiednio: "nie posiadam" i  "nie dotyczy" i wykreśla to co powinno być wykreślone. Kilka uwag mam - kosmetycznych. Np. w przypadku mieszkania "nie dotyczy" wstawia się przed metrami kwadratowymi co nieco zabawnie wygląda. Przy działce natomiast jeśli nic się nie wpisze w polu "inne dane" to na wydruku mniej więcej wygląda to tak:

Gdzieśtam, Jakaśulica 111 współwłasność małżeńska nie dotyczy

Tutaj zamiast ciągu tekstowego "nie dotyczy" w przypadku braku wpisanego tekstu zrobiłabym tak, żeby nie pokazywało się nic.

I jeszcze przy spółkach na wydruku tekst wygląda mniej więcej tak:

Równocześnie oświadczam, że w spółce nie dotyczy

 moje udziały (lub akcje) przekraczają 10%.

W pozostałych spółkach prawa handlowego posiadane udziały lub akcje nie stanowią 10% kapitału.

W tym przypadku "nie dotyczy" powinno chyba znaleźć się na końcu tekstu. Uważam, że to bardzo pomocne narzędzie i dobrze, że się pojawiło. Ale, jak mówiłam - to już tylko "kosmetyka". Sami poklikajcie.

Wypełnione oświadczenie można sobie wyeksportować do csv i można utworzyć pdf do wydruku. Co ciekawe, aplikacja działa również na urządzeniach mobilnych. Pamiętajcie tylko aby utworzony pdf wydrukować, podpisać i oddać w terminie!

Joomla templates by a4joomla