o jednej z ofert pracy w s.c.

ProfilePonieważ od kilku lat administracja poprzez rozliczne ankiety i badania otwiera się na Kilenta, dzisiaj podrzucam Wam fragment dyskusji, która miała miejsce wczoraj na twitterze wśród doradców podatkowych na temat jednej z ofert pracy w służbie cywilnej. Oferta dotyczy naboru na głównego specjalistę do spraw podatków w Wydziale Cen Trasakcyjnych oraz Unikania Podwójnego Opodatkowania Podmiotów Powiązanych (btw: straszliwie długie nazwy ostatnio komórki organizacyjne noszą...) w Ministerstwie Finansów i znajdziecie ją TUTAJ. Całą dyskusję TUTAJ, a poniżej kilka wybranych wypowiedzi. Kilka komentarzy na stronie skarbowców do tego ogłoszenia znajdziecie TUTAJ. Ceny transferowe (czy też inaczej: trasakcyjne) to temat niełatwy, kontrola czy postępowanie nie trwają krótko, analiza materiału jest trudna, trzeba posiadać rozległą wiedzę (nie tylko na temat podatków, cen transferowych, ról podmiotów powiązanych - ale i wytycznych OECD; poza tym bez znajomości statystyki, a wg mnie przy tym i narzędzi analitycznych raczej trudno sobie z tym poradzić). Nie da się takiej wiedzy nabyć na jednym czy dwóch szkoleniach.
Ile można zarobić?
PROPONOWANY MAKSYMALNY MNOŻNIK KWOTY BAZOWEJ WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO: 3,3

 

Wydaje się, że dużo? Nieco ponad 6 tys. brutto. WIem, że dla zdecydowanej większości korpusu jest to kwota ogromna i nieosiągalna. Tylko że za wiedzę z tego zakresu i umiejętność jej stosowania rynek płaci przeszło dwa razy więcej. Nie ma w Polsce wielu specjalistów w tym zakresie... Myślę, że to będzie jakaś szansa dla byłych UKSowców, którzy siedzieli w temacie (a nie ma ich aż tak znowu wielu). Tym z Warszawy będzie łatwiej, pytanie, jak długo zostaną? I tu warto wspomnieć artykuł Szarego Skarbowca o tym, że Administracja płaci za mało.

Ale oddajmy głos naszym Gościom:

Tak pokrótce:
Radek Piekarz: doradca podatkowy, ekonomista, partner w kancelarii A&RT Rynkowska, Kosieradzki, Piekarz, ekspert ds. podatków. Współautor bardzo dobrej i chyba najnowszej na ten temat publikacji: Ceny transferowe. Nowe zasady dokumentacji (Tomasz Kosieradzki, Radosław Piekarz, wyd. Wolters Kluwer, 2016). Nawiasem mówiąc, książkę tę dostał ode mnie w prezencie urząd do którego mnie na 3 miesiące oddelegowano w tamtym roku, który jako jedyny w województwie ma sporo do czynienia z zagadnieniem cen transferowych. Jakoś nikt nie wpadł na to, żeby ludziom, którzy się tematem zajmują taką książkę kupić. Jakiś czas temu robiliśmy z Radkiem CZAT.
Przemysław Antas - radca prawny i doradca podatkowy. Jego nazwisko pojawia się w DGP, Radiu TOK FM i innych mediach przy publikacjach dotyczących podatków.
Jeśli macie zawodowo do czynienia z podatkami, myślę, że znacie oba te nazwiska.
Sigi - tajemniczy Don Pedro i musicie uwierzyć mi na słowo, że znakomity spec od podatków. Wiem na pewno.
 
 
 
 
Joomla templates by a4joomla