ze wstępnych założeń makroekonomicznych Aktualizacji Programu Konwergencji

Wczoraj w MF miał miejsce naprędnik* dotyczący wstępnych założeń makroekonomicznych Aktualizacji Programu Konwergencji. Jak napisał Fripp w komentarzu pod tym artykułem - wygląda na to, że zamrożenie kwoty bazowej potrwa nadal, łącznie z rokiem 2018. Najobszerniejsze informacje dot. tego dokumentu (samego dokumentu nigdzie nie znaleźliśmy) zamieszczone zostały na stronie Polskiego Radia. Może zacytujmy to co dotyczy bezpośrednio sfery budżetowej:

Kształtowanie się funduszu wynagrodzeń państwowych jednostek budżetowych, odbędzie się w ramach limitu wydatków przewidzianego przez regułę wydatkową, przy zachowaniu aktualnie istniejących systemów indeksacji dla części pracowników sektora" - czytamy w dokumencie.

 

Jaki wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej?

 

"W zakresie wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej założono, że po przewidzianym w ustawie budżetowej na rok 2017 wzroście funduszu wynagrodzeń (1,3 proc.), w 2018 r. nastąpi ich +zamrożenie+, a w kolejnych latach fundusz będzie indeksowany inflacją z roku poprzedniego" - dodano.

Poprosiłam dziś o przesłanie tych wstępnych założeń. Gdy je dostanę, wrócimy do tematu.

Póki co muszę chyba zaktualizować taki jeden wizjonerski artykuł z 2015r. i zamiast "tysiąca siedmiu lat" wpisać tam od razu "tysiąca dziesięciu lat".

---------------------------------------------------------

*"naprędnik" to najbardziej adekwatne i najładniejsze tlumaczenie słowa "briefing", czyli takiej bardzo szybkiej konferencji prasowej. Tłumaczenie dzięki Koledze występującemu na TT jako Chyży.
Joomla templates by a4joomla