dłuższy będzie niebawem

W skarbówce sporo się dzieje w tym miesiącu. Zaczęło się wręczanie propozycji pracy i ludzki stres osiągnął poziom trudny do określenia. Póki co znam opowieści, bo mnie problem dotknie po 1 stycznia - ale doskonale potrafię sobie wyobrazić uczucia osób, które teraz przechodzą gehennę. Kilkadziesiąt, kilkanaście, kilka lat pracy - i zaczynamy wszystko od nowa... Zauważcie, że nie tylko skarbówki to dotyczy. Za chwilę podobny problem będzie mieć ochrona środowiska, a kto wie czy na tym koniec. Ten temat jeszcze wróci - za kilka dni.
Tymczasem, ponieważ znów siedzę na walizkach proponuję Wam całkiem inny - o anonimowości w sieci wspominaliśmy już kilkakrotnie, niemniej polecam świetny artykuł Katarzyny Szymielewicz pt. "Jak w sieci stajemy się towarem? Komercyjny Internet od zaplecza". Lektura obowiązkowa.
A skoro jesteśmy przy Internecie: na stronie obywatel.gov.pl pojawiła się usługa pozwalająca kierowcom sprawdzić posiadane punkty karne. Aby skorzystać z usługi trzeba posiadać profil zaufany (e-puap). Mimo to, jak donoszą media, usługa cieszy się ogromnym powodzeniem. Może skorzystacie?
I na koniec jeszcze jedno pytanie: czy ktoś z Was wybiera się może na Dzień Otwarty Służby Cywilnej w tym roku? Niestety, jest to kolejny raz kiedy nie mogę wziąć udziału (tym razem ze względów zawodowych)  i szukam kogoś kto zdałby relację...
Joomla templates by a4joomla