Siedem lat Portalu…

Od ostatniej „Perspektywy” minęło nieco czasu. Jakieś 9 miesięcy. To dużo, patrząc na szarą, codzienną rzeczywistość, bieg spraw, toczące się życie. To jednocześnie mało, z perspektywy siedmiu lat funkcjonowania Portalu…

Dawno temu, w odległej Galaktyce… 25 stycznia 2011r. Portal sluzbacywilna.info.pl rozpoczął swoją internetową egzystencję i przygodę w sieci. Stworzony przez grupkę pozytywnie zakręconych ludzi, urzędników próbujących łamać stereotypowy obraz biurowego wampira i kawopijcy, chcących w sposób niezależny od nikogo pisać i informować o tym, co się dzieje w korpusie, co nas boli, śmieszy, zadziwia. I tak też się działo i dzieje. Przez kilka lat, równolegle funkcjonowało forum, którego formuła z czasem jednak uległa wypaleniu. Portal jednak pozostał. Mimo różnych, często tragicznych, okoliczności trwa i dobrze, że nadal jest.

Od ponad dwóch lat nie ma z mami Wojtka, współzałożyciela, autora świetnych tekstów, osoby obdarzonej wielką wiedzą, spokojem, kulturą, wrażliwością, człowieka wielkiego serca, Mistrza i Przyjaciela. Pozostaje jednak w pamięci, ilekroć otwieramy tę stronę. Wracają wspomnienia rozmów, wymiany zdań, komentarzy. Cieszę się, że inicjatywa, jaką jest to miejsce, nosi  Jego imię.

Ale dziś przede wszystkim chciałbym pogratulować i podziękować Agnieszce. Za trud jaki od siedmiu lat wkłada w prowadzenie Portalu. Za to, że ogarnia zarówno merytorykę, jak i stronę techniczno-administracyjną. Czuwa nad cyberbezpieczeństwem, nad setkami rzeczy, o których nie mamy pojęcia i nie myślimy przeglądając tę stronę. Ale przede wszystkim chciałbym podziękować Jej za pozytywny, dobry przekaz, jaki płynie z tekstów, które tu zamieszcza. Za to, że daje radę mimo tak wielu spraw i obowiązków, z jakimi mierzy się każdego dnia. Dzięki Tobie Agnieszko, to miejsce w sieci odwiedzono ponad 2,1mln razy. Jak na specyfikę i niszowość tematyki – wynik więcej niż zacny.

Portal nie jest miejscem hermetycznym. To kolejna zaleta. Agnieszka nadała mu własny, niepowtarzalny styl. Dzięki Niej i licznym gościom, z którymi miała okazję rozmawiać i publikować wywiady, Portal otworzył się na szerszą perspektywę postrzegania spraw administracji. Agnieszka rozwinęła też aktywność w mediach społecznościowych. Dzięki Niej możecie śledzić to, co się dzieje tutaj, równolegle na Facebooku i Tweeterze.

Dobrze, że na stronie pojawiają się również teksty innych autorów, Szarego Skarbowca, czy też znanego od wielu lat z różnych miejsc Tranqilo. Dziękuję, za Wasze ciekawe spostrzeżenia i poruszanie interesujących tematów.

Słowa uznania należą się też wszystkim komentującym to, co jest na Portalu publikowane. Za trafne uwagi, dyskusje, wymiany zdań. Świadomość, że czytacie, reagujecie i dyskutujecie, jest ważna, bo nadaje wiary w sens istnienia tego miejsca.

I kolejna, bardzo ważna sprawa. W dzisiejszym świecie, przesyconym internetowym hejtem i polaryzacją politycznych poglądów, Portalowi udało się coś, co wbrew pozorom nie jest  łatwo osiągnąć i utrzymać. Portal jest miejscem niezależnym, a przy tym apolitycznym. To również zasługa Agnieszki, która od początku walczyła o taki kształt i przekaz treści. Z perspektywy lat i tego wszystkiego co nas otacza, doceniam to coraz bardziej.

Wierzę, że na tych siedmiu latach historia się nie skończy. Że nadal będzie to miejsce, do którego miło powrócić i poczytać o różnych sprawach. Dla wszystkich zaangażowanych w istnienie Portalu, najlepsze życzenia na kolejne lata !

Z pozdrowieniami,

Elsinore

Joomla templates by a4joomla