Deadline: 31 maja

ProfileJeśli czujecie się na siłach i spełniacie warunki, do 31 maja możecie złożyć zgłoszenie do postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej. Dla absolwentów KSAP w tym samym dniu mija termin składania wniosków o mianowanie. Termin tegorocznego egzaminu to 7 lipca, a sam egzamin odbędzie się w Warszawie, przy ul. Prądzyńskiego 12/14 (Warszawskie Centrum EXPO XXI). Więcej informacji na ten temat znajdziecie, oczywiście, na stronach DSC i KSAP. W serwisie Departamentu Służby Cywilnej znajdziecie też informację o tym, że Rada Służby Publicznej pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie Szefa s.c. za rok 2017. Sama uchwała brzmi niezwykle lakonicznie - sami popatrzcie. Brak mi w niej jakiejś refleksji nad treścią tego sprawozdania. Jakiejkolwiek. Czy się czepiam? 18 maja zostali powołani członkowie Wyższej Komisji Dyscyplinarnej Służby Cywilnej. Szczegółowe informacje na ten temat też znajdziecie na stronie DSC. Na blogu byłego Szefa s.c., Sławomira Brodzińskiego, pojawił się wpis - "Bezbronna służba cywilna?" który może Was zainteresować. Aktualnie, gdzie się nie obrócić wszędzie widać RODO i dziękuję @Tranqilo za podjęcie tematu i u nas. Jak już zapewne wiecie, nową ustawę o ochronie danych osobowych Senat przyjął bez poprawek, nadal jednak trwają prace legislacyjne nad przepisami wprowadzającymi ustawę o ochronie danych osobowych (możecie podejrzeć projekt TUTAJ). Śledzę sobie różne dyskusje wśród specjalistów i prawników na twitterze i nie ukrywam,  że konkluzja jest jedna: skoro oni miewają wątpliwości... to już nie wiem co myśleć. 25 maja Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza na dzień otwarty, który ma być w calości poświęcony tematyce RODO. Może ktoś z Was skorzysta - więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.
BTW: w mojej ocenie - jako że portal nie jest przedsięwzięciem komercyjnym i nikt na nim nie zarabia, nie będziemy traktowani jako przedsiębiorcy. Jeśli ktoś ma inne zdanie, może podyskutujemy?
Heh, z drugiej strony jako inicjatywa społeczna która miała na celu umożliwienie wymiany wiedzy i opinii między członkami korpusu s.c. - czy można powiedzieć, że od 7 lat w jakimś zakresie bezbudżetowo realizujemy zadania publiczne? To co mnie dobija najbardziej w legislacji jako takiej to brak jednoznacznie zdefiniowanych kryteriów. A może to odchylenie zawodowe analityka, który ceni precyzję. Ale tak czy inaczej - @Tranqilo - nawet nie wiesz, jak dobrze rozumiem Twój punkt widzenia...
 
 
Joomla templates by a4joomla