Tym razem będzie odwrotnie: to redakcja portalu prosi Was o głos. Jako medium kierowane do służby cywilnej prawdopodobnie mamy czytelników z wielu różnych jej części. Szukamy przykładów skutków zwiększonej fluktuacji pracowników i problemów z naborami (wynikających przecież w ogromnej mierze z warunków płacowych). Konkretnych przykładów problemów wynikających z braku lub niedostatku ekspertów, co nie znaczy, że nie mogą być obudowane narracją. Najlepiej zrozumiałą dla odbiorcy z zewnątrz.

Chodzi o to, by tymi konkretnymi przykładami dotrzeć do takiego odbiorcy. Żeby pokazać, co się dzieje gdy to co zazwyczaj niewidzialne (bo działa; na tym polega właśnie ironia losu - to co działa zazwyczaj jest niewidzialne,,,).

Znam takie historie, ale przecież nie ze wszystkich dziedzin w których działa służba cywilna. Stąd prośba do Was: opowiedzcie nam kilka.

Można w komentarzach albo mailem

Po co?

Pewien społeczny think tank zbiera dane do swojego projektu. Ów think tank problem przekładania się niskich płac w administracji na jakość funkcjonowania państwa dostrzega nie od dzisiaj. Jest szansa na podniesienie tematu w ramach szerszej publikacji.

 

Joomla templates by a4joomla