Włączyłem dzisiaj radio podczas powrotu z pracy i usłyszałem o udziale Premiera w uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej. A niedługo 11 listopada. Zajrzałem na stronę KPRM by przypomnieć sobie tego rodzaju newsy, oto kilka:

 

4 maja 2012 r.

 

- Polska jest dumna ze swojej straży pożarnej. Polacy są dumni, że ich bezpieczeństwa strzegą ludzie tak odważni i tak kompetentni - mówił w piątek premier Donald Tusk. Szef rządu wziął udział w obchodach Dnia Strażaka i XX-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

 

21 lipca 2012 r.

- Możecie liczyć na nasze wsparcie, bo wiemy dobrze, że wasza służba bywa niezwykle skomplikowana, wymaga nadzwyczajnego refleksu, odwagi i zdecydowania - mówił do policjantów premier Donald Tusk na sobotnich obchodach Święta Policji w Warszawie.

 

15 sierpnia 2012 r.

Premier Donald Tusk wziął udział w obchodach Święta Wojska Polskiego pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

 

15 października 2012 r.

Premier Donald Tusk wziął udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szef rządu zwrócił uwagę, że nauczyciele są przeciążeni obowiązkami związanymi ze szkolną biurokracją.

 

 

Przypomniałem sobie również ciszę w okolicy Dnia Skarbowości, a przecież stanowimy ponad 1/3 Korpusu Służby Cywilnej, którego Premier jest konstytucyjnym zwierzchnikiem. Ba przypomniałem sobie również, że nie dostałem z KPRM odpowiedzi na moje pytanie, dlaczego Premier nie złożył nam życzeń z tej okazji.

 

Zdaję sobie sprawę, że 11 listopada to szereg obowiązków, szereg ważniejszych historycznych odniesień, ale gwoli przypomnienia jest to też

Dzień Służby Cywilnej

. Czy zwierzchnik korpusu służby cywilnej sobie o nas przypomni?

 

 

Konstytucja RP

Art. 153

1. W celu zapewnienia zawodowego, rzetelnego, bezstronnego i politycznie neutralnego wykonywania zadań państwa, w urzędach administracji rządowej działa korpus służby cywilnej.

2. Prezes Rady Ministrów jest zwierzchnikiem korpusu służby cywilnej.

 

Joomla templates by a4joomla