my_smieciarze

Tym razem oko urzędnika nie należy do mnie, ale do pomysłodawcy i bohatera AMA na www.wykop.pl - shitmana. Takie czasy nastały - strach się przyznać, że człowiek jest urzędnikiem. Mit urzędasa żyje swoim życiem i mimo sporych zmian i pozytywnych wrażeń (jak pokazują badania) klientów w konkretnych urzędach ów mit nadal straszy społeczeństwo.

Dlatego każda próba pokazania najzwyklejszej prawdy o nas i naszej pracy jest na wagę złota i wymaga sporej odwagi.

Bardzo mi się spodobał pomysł shitmana. AMA to skrót z angielskiego: Ask Me Anything (zapytaj mnie o cokolwiek). Zapraszając do rozmowy zgodził się odpowiedzieć na każde pytanie, a od użytkowników wykopu padały różne - o zarobki, ile kaw pije w pracy, o trzynastki, czy w urzędach jest nadmierne zatrudnienie, jak się dostał do pracy w urzędzie, jakie ma wykształcenie, czy mu wstyd że jest urzędnikiem, co robi w pracy, jakie ma poglądy, czy jest służbistą, czy lubi truskawki, jakie ma perspektywy, czy przytył odkąd siedzi za biurkiem - i wiele, wiele innych, a niektóre odebrałabym jako obraźliwe.

Myślę, że mu się udało i poradził sobie doskonale, pokazując naprawdę wysoką klasę. Z kilkoma wyjątkami (ale takich nigdy nie brakuje) odbiór jest jak najbardziej pozytywny. Może to tak też trzeba poprawiać wizerunek - pomału, nie bacząc na media przekonywać do siebie jako do zwykłych ludzi po kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt osób. Musimy w końcu coś z tym mitem robić, bo sami zaczynamy wierzyć że jesteśmy podludźmi... Albo potworami, ziejącymi ogniem i budzącymi grozę. A przecież każdy z nas jest tylko zwykłym człowiekiem.

Nie będę wklejać cytatów, bo odpowiedzi wyrwane z kontekstu niewiele by powiedziały. Poczytajcie sami. Całość dostępna tutaj

 

Joomla templates by a4joomla