Dziś dostaliśmy drugi odcinek spostrzeżeń słuchacza XXIV Promocji Krajowej Szkoły Administracji Publicznej i niezwłocznie dzielimy się z Wami relacją Januarego Brunoffa:

Pierwsze cztery miesiące za nami. Z nowym rokiem czekają nas nowe coraz trudniejsze zadania. W drugiej odsłonie „z życia w KSAP” postaram się podsumować nasze dotychczasowe dokonania.

Przez pierwsze miesiące naliczyłem 13 różnego rodzaju egzaminów i zaliczeń z całego spektrum przedmiotów m.in. prawa administracyjnego i procedury administracyjnej, przez rządowy proces prawodawczy, finanse publiczne, służbę cywilną, na mikroekonomii skończywszy, nie mówiąc o mniejszych egzaminach językowych w poszczególnych grupach. Pisaliśmy kilka prac zaliczeniowych, przygotowywaliśmy wystąpienia i prezentacje z przedmiotów specjalizacyjnych, a także uczestniczyliśmy w 11 różnych spotkaniach eksperckich, konferencjach czy spotkaniach z praktykami administracji.


Wydaje się dużo, ale faktycznie jest to ciężka praca na zwiększonych obrotach, choć zdarzają się przyjemne momenty jak wspaniale zorganizowane spotkanie opłatkowe.

Co poza nauką? W trosce o nasze kształcenie przedłużono nam okres pobytu w KSAP i tak jak zgłaszaliśmy się do 18 miesięcy tak będziemy kształcić się 20, a wszystko po to aby móc zdobyć szerszą wiedzę praktyczną dzięki organizacji w trakcie kształcenia dwóch staży krajowych, w wybranych instytucjach publicznych.

Mieliśmy ponadto możliwość pionierskiego udziału w projekcie „MENTOR” który daje – ludziom bez doświadczenia zawodowego – możliwość przyjrzenia się od środka pracy w administracji oraz poznania doświadczeń „starszych kolegów”. Projekt ten będzie realizowany w kolejnych miesiącach w związku z czym liczymy na dalszą owocną współpracę.

Jako słuchacze nie odczuliśmy zawirowań na stanowisku Dyrektora. Każda z tych osób była do nas nastawiona pozytywnie i służyła nam wszelką pomocą. Myślę, że obecny Dyrektor jak absolwent KSAP wykaże się jeszcze większym zrozumieniem dla słuchaczy, o czym będę informował w kolejnych relacjach!

Joomla templates by a4joomla