logo_miliczWszyscy którzy zaglądają również na forum wiedzą, że przez ostatnich kilka dni zajmowały nas IV Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Skarbowców w Miliczu, które odbyły się w dniach 11-14 kwietnia. Każdy z nas pochodzi z innej części kraju, więc każdy kibicował własnej drużynie. Emocji sportowych nie brakowało - ostatecznie tabela wyników wygląda następująco:

I miejsce - woj. mazowieckie
II miejsce - woj. świętokrzyskie
III miejsce - woj. dolnośląskie
IV miejsce - woj. lubelskie

A tytułowa niespodzianka dlatego, że mamy dla Was rozmowę z przedstawicielem zwycięskiej ekipy, występującym na forum jako Sim0n:


 

1.

Jak często się spotykacie żeby potrenować? I czy gracie regularnie?

W składzie tym, który grał na Mistrzostwach, graliśmy mniej więcej od lutego regularnie 1x w tygodniu. Treningi bardziej opierały się na ćwiczeniu poszczególnych elementów, a dopiero jak było coraz bliżej do Mistrzostw to graliśmy w składzie mniej więcej zbliżonym do meczowego.

2.

Czy macie na Mazowszu jakieś rozgrywki międzyurzędowe?

Nie mamy takich rozgrywek, choć może coś się w tej kwestii zmieni, bo coś docierało do naszych uszu podczas zakończonych już Mistrzostw, że może coś się ruszy i wykluje.

3.

Ile osób mieliście do dyspozycji przy ustalaniu składu na mistrzostwa?

Do dyspozycji były praktycznie osoby te, które grały rok temu oraz nowe, które doszły w czasie pomiędzy zeszłymi Mistrzostwami a tegorocznymi. Łącznie myślę, że może byłoby to 15 osób, głównie z IS, UKS i warszawskich Urzędów Skarbowych.

4.

Macie trenera? Kto podejmuje decyzje w zespole (np. co do składu)?

Trenera jako takiego nie mamy, choć jedna z osób z naszego składu jest trenerem klubowym pracującym na codzień z drużyną seniorską, więc można powiedzieć jednak, że mamy grającego trenera. Decyzje podjęliśmy w zasadzie wspólnie spośród osób, które były aktualnie do dyspozycji przy ustalaniu składu.

5.

Jak się Wam podobała organizacja mistrzostw (warunki do gry, noclegi, wyżywienie, imprezy towarzyszące)?


Organizacja Mistrzostw, jak już pisałem wcześniej na forum, zapowiadała się super, tj. przede wszystkim oprawa spotkań. Na miejscu okazało się, że nasze oczekiwania i odczucia są spójne. Organizator stanął na wysokości zadania zapewniając pewnie blisko 200 osobom fantastyczne warunki do gry i integracji, biorąc pod uwagę amatorski charakter turnieju. Niektórzy narzekali na warunki noclegowe, jednak pewnie głównie dlatego, że mieli porównanie do zakwaterowania podczas wcześniejszych edycji Mistrzostw. Nocleg dla nas był o tyle zadowalający, że było przede wszystkim miejsce i warunki do spania oraz do zapewnienia higieny. Nie przyjechaliśmy spędzać czasu w pokojach, tylko głównie poza, więc nie powinno być na co narzekać. Wyżywienie bardzo dobre, czyli można się było najeść smacznie i do syta.

6.

Nawiązaliście nowe kontakty?

Jako, że większość osób z naszego składu grała już w poprzednich Mistrzostwach, a 4 osoby grały we wszystkich edycjach, to kontakty mieliśmy już nawiązane dużo wcześniej. Również i na IV Mistrzostwach poznaliśmy nowe osoby. Mistrzostwa są doskonałą okazją do integracji, czy to na boisku czy później na wieczorkach zapoznawczych przy muzyce.

Dodam, że w zgodnej opinii osób z różnych województw, z którymi miałem okazję rozmawiać, Mistrzostwa mogłyby się odbywać nie raz, ale dwa razy do roku. Ponadto ciekawym pomysłem byłaby rywalizacja międzyresortowa, bo np. Straż Pożarna ma podobne rozgrywki.

 


Joomla templates by a4joomla