Ukazał się kolejny Przegląd Służby Cywilnej to już trzeci numer tegoroczny. Jest sporo interesujących artykułów, z tzw. „gorącymi” włącznie...

 

Oczywiście nie zabrakło tematów:

Zatrudnienie i wynagrodzenia w korpusie służby cywilnej w 2012 r. – Hubert Wojtach

(szerzej temat rozwinięto w dodatku tematycznym pn. "Wynagrodzenia w służbie cywilnej":

  • System wynagrodzeń w służbie cywilnej – składniki wynagrodzenia
  • Poziom wynagrodzeń w służbie cywilnej Nagrody w służbie cywilnej
  • Równouprawnienie kobiet i mężczyzn w służbie cywilnej pod względem płacowym
  • Wynagrodzenia w służbie cywilnej na tle gospodarki narodowej, sektora przedsiębiorstw i pozostałej administracji publicznej
  • Wynagrodzenia w służbie cywilnej na tle innych podmiotów w ujęciu regionalnym

- muszę przyznać, że sporo było wykresów, słupków ale we wnioskach zabrakło mi głębszej analizy, to że gdzieś spadło, gdzieś wzrosło widać na obrazkach; warto jednak bardziej zastanowić się jakie skutki niesie realny spadek wynagrodzeń, czym grozi, chyba też na każdym kroku powinno się podkreślać przy różnego rodzaju porównaniach fakt, iż członkowie korpusu to w zdecydowanej większości osoby z wykształceniem wyższym, że u nas nie ma wypłat wynagrodzeń „pod stołem”, że mamy szereg ograniczeń ustawowych w „dorabianiu” itd.)

 

Z prac Rady Służby Cywilnej – Anna Prażuch

(16 kwietnia 2013 r. odbyło się XXXIX posiedzenie Rady Służby Cywilnej na którym procedowano nad „Sprawozdaniem Szefa Służby Cywilnej o stanie służby cywilnej i realizacji zadań tej służby w 2012 r.”. – przedstawione omówienie stanowiska Rady już wcześniej medialnie dotarło do nas, więc nie jest zaskoczeniem, szkoda że najprawdopodobniej decydenci jak w poprzednich latach je zignorują)

 

Centra usług wspólnych alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań zarządczych – Dominika Tadla oraz Centra usług wspólnych w wybranych krajach Unii Europejskiej – Katarzyna Dudzik

(nie da się ukryć, że z dużymi obawami spoglądamy na tego rodzaju pomysły, warto prześledzić wszystkie za i przeciw)

 

„Wsparcie reformy administracji skarbowej”. Nowy projekt  DSC KPRM – Katarzyna Szymaniak

(duża część korpusu to „skarbowcy”, warto zajrzeć oraz poczytać i śledzić wpływające do urzędów oferty szkoleń; można zawczasu przeanalizować, czy coś z tych szkoleń nie wpasuje się w nasz IPRZ)

 

Oczywiście jest szereg innych równie ciekawych artykułów – polecam, warto poświęcić trochę czasu, tym razem moim zdaniem nie będzie on stracony.

Komentarze (0)

    Attach images by dragging & dropping or by selecting them.
    The maximum file size for uploads is MB. Only files are allowed.
     
    The maximum number of 3 allowed files to upload has been reached. If you want to upload more files you have to delete one of the existing uploaded files first.
    The maximum number of 3 allowed files to upload has been reached. If you want to upload more files you have to delete one of the existing uploaded files first.
    Dodajesz jako
    Joomla templates by a4joomla