relacja ze spotkania 7 maja br.

Czytelnik podesłał nam link do transmisji (dzięki; na marginesie - jak chcecie się podzielić czymś ciekawym podsyłajcie materiały; ostatnio mocno brak mi czasu na szukanie i w ogóle na wszystko, a moi koledzy chyba zapomnieli jak się zalogować) ze spotkania Komisji Spraw Wewnętrznych, które odbyło się 7 maja tego roku. Spotkanie poświęcone było przedstawieniu informacji MSW na temat sytuacji finansowej pracowników cywilnych w służbach mundurowych. Polecam całą transmisję, chociaż trwa przeszło godzinę, ale warto posłuchać. Zwłaszcza w kontekście ostatnich doniesień Dziennika Gazety Prawnej wieszczącej iż rząd nie odmrozi wynagrodzeń bo są wysokie...

Podam tylko garść danych dotyczących członków KSC w tych służbach, a konkretnie - przeciętnych wynagrodzeń (przeciętnych, czyli nie najczęstszych).

W policji zatrudnionych jest 11362 członków KSC i ich przeciętne wynagrodzenie wynosi 3296 pln, ale:

- w Komendzie Głównej - 4863 pln

- w komendach wojewódzkich - 3539 pln

- w komendach powiatowych - 2859 pln

W straży granicznej pracuje 1610 członków KSC a ich przeciętne wynagrodzenia wynoszą:

- w Komendzie Głównej 4323 pln,

- w oddziałach: - 3106 pln

W straży pożarnej zatrudnionych jest 963 członków KSC, a ich przeciętne wynagrodzenie wynosi:

- w Komendzie Głównej - 4211 pln

- w komendach wojewódzkich - 3309 pln

- w komendach powiatowych - 2994 pln

Ładnie wygląda? Z treści którą poznacie oglądając relację wynika, że zwiększanie co roku płacy minimalnej powoduje problemy, bo dotyczy dużej grupy osób. A może by tak jednak podawać obok średniej medianę?

Na koniec może zacytuję coś, co mówi więcej o całej tej sytuacji niż wszelkie inne doniesienia:

"Będziemy się starali żeby jak najszybciej podjąć prace zmierzające do tego żeby na stałe kwota 145 zł została włączona wynagrodzenia pracowników (...)
W roku jeśli nie 2015 to 2016"

Czyli przesuniemy z dodatków do zasadniczej, to nie będzie nowe 145 zł, tylko cały czas to samo 145 zł. W roku 2015 a jeśli nie to w 2016. Tyle, że wtedy niby będzie pewniejsze. Coś się dzieje w temacie, nie? Nikt nie może powiedzieć że nic.

 

Joomla templates by a4joomla