dzień, jak co dzień - obchody się odbyły...

Jak już wspominała Aga nie mamy w ostatnich latach co świętować.  Ale moim zdaniem, nie jest to powód, by rezygnować z każdej okazji by przypominać decydentom, że istniejemy - taką okazją  jest też nasze "święto".

Dlatego też wydaje mi się, że należy odnotować zarówno fakt iż obchody się odbyły (krótka notka na stronie MF), jak i list Szefa Służby Cywilnej (a właściwie nadal osoby go zastępującej), o którym wspominał Elsi w jednym z komentarzy.   Rozdano medale, odznaki, odsłonięto pamiątkową tablicę, kilka przemówień i krótka konferencja naukowa.

A dla nas w ramach podziękowań i życzeń:

 

...Minister Jacek Kapica przedstawił m.in. perspektywę rozwoju administracji podatkowej. Nawiązał do prac nad konsolidacją usług pomocniczych w administracji podatkowej. – Musi być nas mniej. W ten sposób urzędnicy jednostkowo będą mogli zarabiać więcej. Nie ma innej możliwości przy ograniczonych środkach na administrację podatkową. Ale dokonywać się to będzie stopniowo, w drodze naturalnych odejść na emeryturę. W procesie konsolidacji etaty związane z obsługą wewnętrzną zostaną przesunięte do bezpośredniej obsługi podatnika – zaznaczył...

 

No to, kto na ochotnika zwolni się by zrzucić się na podwyżkę dla kolegi, koleżanki...??? Mam nadzieję, że niedługo otrzymamy jakże modne ostatnio wytyczne i opracowane metodologie podziału tych "uwolnionych środków" pomiędzy kierowników, naczelników, dyrektorów - a jeśli ochotników będzie więcej, to nawet może i reszcie skarbowców coś  skapnie.  

 

 

 

Joomla templates by a4joomla