KSAP zaprasza...

we współpracy z Ośrodkiem Dialogu i Analiz THINKTANK  do udziału w konkursie na najlepsze, innowacyjne praktyki w zakresie zarządzania wdrożone w polskiej administracji. Wyróżnieni zostaną najlepsi menedżerowie oraz instytucje. Co dla pracowników, którzy te praktyki przygotowali i faktycznie wdrożyli? Do końca nie wiadomo, ale miejemy nadzieję, że chociaż odnieśli jakąś korzyść w codziennej pracy z ich stosowania.

Konkurs to efekt  wcześniejszej edycji Akademii Zarządzania Instytucjami Publicznymi  - projektu zainicjowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Mazowiecki Urząd Wojewódzki, którego liderem jest obecnie Krajowa Szkoła Administracji Publicznej. Partnerem Akademii jest Departament Służby Cywilnej KPRM. Chyba o różnych warsztatach odbywających się w ramach tej inicjatywy  pisaliśmy na łamach portalu:

we IX 2012 r. -  Warsztaty - Zarządzanie przez cele w administracji publicznej - dobre praktyki

w XI 2012 r. Warsztaty - Zarządzanie przez cele w administracji publicznej - dobre praktyki

i w XII 2012 r. Warsztaty - Zarządzanie przez cele w administracji publicznej - dobre praktyki

 

Główne założenie tej inicjatywy to skuteczna wymiana dobrych praktyk i rozwiązań z zakresu zarządzania w sektorze publicznym. Czy zostanie może też wykorzystana do stworzenia polskiego odpwiednika portalu o innowacjach w administracji publicznej prowadzonego przez OECD, o którym pisała ostatnio Aga?

To podobno dobra okazja do powiększenia zasobów merytorycznych Akademii oraz upowszechniania najlepszych rozwiązań zarządczych. Ja mam od lat trochę mieszane odczucia. Często przy takich okazjach zauważam przerost formy nad treścią i tworzenie "dobrych praktyk" głównie na potrzeby konkursów, czy projektów unijnych, niekoniecznie faktycznie potrzebnych instytucji. Będziemy się więc przygladać i tym razem jakie wpłyną propozycje, no i i jakie zyskają aprobatę Kapituły Konkursu. Miło byłoby, gdyby swoje odczucia na łamach portalu przedstawili też pracownicy instytucji, które wezmą udział. Zapraszamy.

 

A zainteresowanych szczegółami odsyłam na stronę DSC lub KSAP.

Joomla templates by a4joomla