...w administracji

Na stronie DSC (mam nadzieję, że tym razem tekst zostanie na miejscu do którego linkujemy ;)) pojawiła się informacja o utworzeniu Internetowej Platformy Innowacji. Na razie rzuciłam  na to okiem i na ten pierwszy rzut oka bardzo mi się podoba.  Przy czym nie chodzi mi o innowacje jako takie, co raczej o możliwość wymiany poglądów czy też o ten tzw. networking (kto mi pomoże znaleźć nasze polskie słowo? Sieciopraca? Sieciowspółpraca? Nie bardzo mi pasują :( ) który tak do znudzenia promuję. Podoba mi się też blog i pomysł forum. Tym bardziej, że pozwoli na kontakt z urzędnikami również z innych krajów - projekt realizowany jest przez OECD.

Na razie poczytajcie sobie o tej platformie na stronie DSC. Nieco więcej napiszę na ten temat jak się wgłębię w treść (póki co nie wszystko jest jeszcze dostępne - ale ma być już w sierpniu).Trochę zgrzyta możliwość tłumaczenia strony - oznacza uruchomienie translatora, a to "może skutkować nieoczekiwanymi wynikami" - jak niekiedy ostrzega moja ulubiona aplikacja analityczna. Lepiej więc znać angielski lub francuski żeby z platformy korzystać. Może Was dziwi zainteresowanie które ta strona we mnie budzi, ale swego czasu chyba nawet w konsultacjach do strategii ZZL zgłaszałam taki postulat - stworzenia platformy wymiany informacji. XXI wiek mamy. Trzeba korzystać z nowoczesnych narzędzi, bo aktualna informacja jest dziś aktualna tylko przez chwilę, a do tego - po co ileś osób na świecie ma tracić czas i wymyślać coś co już zostało wymyślone? Swego czasu u nas ruszyła Wspólna Platforma Intranetowa, ale po pierwsze - tylko dla pracowników urzędów centralnych, a po drugie - nikt kogo pytałam nie chce o tym ze mną rozmawiać, więc pewno nic z tego nie wyszło... Miejmy nadzieję, że tym razem się uda i że ta platforma będzie tętnić życiem.

Tymczasem ja się ostatnio realizuję w zupełnie innej dziedzinie, którą porzuciłam przed laty i teraz do niej wracam, więc mam również nadzieję, że następny artykuł napisze któryś z moich kolegów angry

Gdyby chciał ktoś z Was, to jak najbardziej zapraszam.

 

Joomla templates by a4joomla