Od kilkunastu dni drążę sobie pomalutku temat naszego przyszłego systemu informatycznego (GenTax), o którym wstępnie trochę pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

 

Korzystając z możliwości jakie daje portal w imieniu redakcji wystąpiłam do przedstawiciela Sygnity ds. kontaktów z mediami z konkretnymi pytaniami:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Czy GenTax będzie obsługiwał wszystkie podatki?

 

 

 

 

2. Czy planowana jest migracja danych z działających obecnie aplikacji do nowego systemu?

 

 

 


 

W jakim zakresie? 3. Na jakim silniku bazy danych zbudowany będzie nowy system? 4. Czy każda zmiana przepisów albo formularzy będzie wymagała zmian w strukturze bazy danych? 5. Czy znany jest harmonogram wdrożenia nowego systemu, jakieś wstępne daty. Czy wdrażany będzie etapami, czy w całości? 6. Częścią systemu ma być moduł dostępowy dla klienta (własne konto podmiotów, śledzenie spraw, monitorowanie zaległości, itp.) - czy w założeniach moduł ten działał będzie na aktualnej bazie danych, czy bazy będą replikowane, w jakim zakresie ten moduł ma być obsługiwany przez pracowników urzędów? 7. Czy w nowych e-podatkach będzie D-VAT(cyfrowy VAT)? 8. Czy na ten moment macie Państwo jakieś materiały pozwalające zobaczyć (może lepsze słowo na tym etapie: zwizualizować) jak to mniej więcej będzie wyglądało? I dostałam odpowiedź:

 

 

Szanowna Pani, Na obecnym etapie realizacji projektu, odpowiedzi na Państwa pytania powinien udzielić zamawiający, czyli bezpośrednio Ministerstwo Finansów. Sygnity nie jest upoważnione do przekazywania informacji w imieniu lub bez porozumienia z resortem. Liczymy na zrozumienie i wierzymy, ze w trakcie zaawansowanych prac będziemy mogli ustosunkować się do szczegółowych pytań już bezpośrednio. Rozumiem oczywiście i nie mam pretensji - i myślę, że z czasem jakieś informacje z tej strony się pojawią. A tymczasem nie pozostaje mi nic innego jak uderzyć do MF...

 

Joomla templates by a4joomla