Rozporządzenie opublikowane

Profile

W Dzienniku Ustaw z 8 lipca 2015 r. poz. 960 opublikowano Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej. W toku procesu legislacyjnego  pisaliśmy już o nim m.in. tu i tutaj. W celu przybliżenia zmian i uproszczeń, które tym rozporządzeniem nam sprezentowano na portalu DSC umieszczono prezentację. Prace nad tym rozporządzeniem jak i rozporządzeniami o ocenach (pierwszej i okresowych) prowadzone były w ramach projektu „Mniej wysiłku – więcej efektu”, który ma na celu uproszczenie procedur w służbie cywilnej w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi w urzędach, w tym między innymi właśnie poprzez  zmianę przepisów aktów wykonawczych do ustawy o służbie cywilnej.

Nie żebym się czepiał, ale jakoś tak już mam, że słowo „projekt” w realizacji podstawowych zadań administracji zawsze wzbudza we mnie dziwne reakcje. Taka to teraz jednak moda, że urzędy, ministerstwa, różne organy administracji  zamiast po prostu wykonywać swoje ustawowe, statutowe zadania, by zabrać się do pracy muszą ubrać je w projekty, strategie, itp. A przecież zgodnie z art. 15 ustawy o służbie cywilnej to zwykłe ustawowe zadania Szefa Służby Cywilnej. Do nich należą przecież między innymi:

  • kierowanie procesem zarządzania zasobami ludzkimi w służbie cywilnej,

  • przygotowywanie projektów aktów normatywnych dotyczących służby cywilnej,

  • planowanie, organizowanie i nadzorowanie szkoleń centralnych w służbie cywilnej.

Przyznać jednak trzeba, że „opracowanie i realizacja projektu Mniej wysiłku – więcej efektu…” brzmi zdecydowanie okazalej, niż „w ramach wykonywania swoich ustawowych zadań przygotowaliśmy…”

A tekst nowego rozporządzenia ściągniecie z portalu DSC lub stąd.

 

 

 

Joomla templates by a4joomla