DSC informuje - Kolejna edycja  Young Leaders’ Program

Profile

Inicjatywa jest jednym z programów japońskiego Ministerstwa Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii (MEXT) i kierowana jest do młodych, obiecujących pracowników administracji publicznej. Głównym celem programu jest wsparcie przyszłych liderów desygnowanych do programu z 29 krajów całego świata. Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku…

 

 

…angielskim, co poszerza znacznie krąg potencjalych stypendystów. Chociaż i po japońsku niektórzy nasi urzędnicy by sobie poradzili.

Strona japońska pokrywa koszty przelotu w obie strony oraz wypłaca comiesięczne stypendium w trakcie trwania nauki. Ponadto uczestnicy programu zwolnieni są z wszelkich opłat za studia oraz zapewnia się im odpłatne zakwaterowanie (które należy opłacić z otrzymywanego stypendium). O poprzedniej edycji tej japońskiej inicjatywy również informowaliśmy na naszym portalu. Na portalu DSC KPRM „odświeżono” komunikat o projekcie. Uzupełniony został również o kilka informacji (rok minął, to i jest kilka nowinek). Dorzucono również zestaw „odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania”.

Chociaż czuję się młodo, PESEL mnie dyskwalifikuje - program YLP jest skierowany do osób poniżej 40 roku życia. Nie ma też co ukrywać, że język angielski jest dla mnie równie tajemniczy i egzotyczny jak japoński.

 

Joomla templates by a4joomla