kilka słów o konferencji "Państwo usługowe"

ProfileW październiku Centralny Ośrodek Informatyki był gospodarzem konferencji "Państwo usługowe". Obszerną relację znajdziecie na kanale COI na youtube.pl - link TUTAJ. Natomiast m. in. o konieczności spełnienia potrzeb państwa cyfrowego, państwie usługowym vs państwie regulacyjnym, service design, projektowaniu zwinnym, mapowaniu usług publicznych w Estonii (a warto wspomnieć, że Estonia właśnie ma największe osiągnięcia w cyfryzacji usług publicznych), projektowaniu usług publicznych w Katalonii, rozwiązaniach dla osób niesłyszących, zastosowaniu projektowania w realizacji ochrony przyrody - możecie poczytać TUTAJ. Szczególnie polecam artykuł Igora Ryciaka dotyczący otwartych danych. Panuje bowiem takie przekonanie, że urzędnicy są przeciw. No więc dementuję. Cytując fragment jednej z relacji:
Wszyscy pracownicy sfery publicznej są uczestnikami bitwy, której przebieg określi kształt państwa i społeczeństwa w XXI wieku.
Ja na przykład wcale nie jestem przeciw. Jestem jak najbardziej za. Nawet idę nieco dalej, bo od lat walczę o podnoszenie jakości danych. I jest nas więcej po tej stronie... I czasem naprawdę czuję się jakbym toczyła ciężkie boje. A serio, to o czym mowa w relacjach z konferencji uzupełnia naszą rozmowę z Marcinem Malickim, którą publikowaliśmy TUTAJ i TUTAJ
Joomla templates by a4joomla